صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مجلس نمایندگان در واکنش به عدم ارائه جزئیات صلح از سوی حکومت می گوید که صلح پنهانی قابل قبول نیست و باید جزئیات روند صلح با طالبان، با مجلس نمایندگان و مردم افغانستان در میان گذاشته شود. . .

وقتی از کوچه و خیابان های شهر کابل گذر میکنی و میبینی که اکثر لوحه ها و نام ها برگرفته از زبان های خارجی است، درمی یابیم که ما تنها ملتی هستیم که به خاطر زبان با هم می جنگیم؛ ولی گفتگو و نام گذاری هایمان با زبان های دیگر است. . .

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت کشور در رأس یک هیأت بلند پایه امنیتی به ازبکستان رفت و در جریان سفرش با مقامات بلند پایه امنیتی و سیاسی آن کشور پیرامون روابط دو جانبه به خصوص در بخش ابتکار برای صلح و همکاریهای اقتصادی گفتگو کرد. . .

والي ولايت جنوب شرقي پکتيا مي گويد تلاش هاي جريان دارد تا اين ولايت به عنوان يک منطقه امن و محلي براي گفتوگوهاي صلح ميان گروه طالبان و حکومت اعلام شود. شميم کتوازي، والي پکتيا به بيبيسي گفته که . . .

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور می گوید که کمبود آب یک مشکل جدی برای جهان و به ویژه برای کشورهای در حال توسعه است. آقای عبدالله که دیروز، چهارشنبه 30 جوزا، در کنفرانس بینالمللی"آب برای توسعه پایدار" ...

دانش معاون دوم رياست جمهوري به رئيس معارف ولايت دايکندي گفته است که 200 باب مکتب از طريق "برنامه اقرا" در دايکندي ساخته مي شود. آقاي دانش، روز چهارشنبه 30 جوزا در دفتر کارش با رحمت الله سيرت رئيس . . .

ریاست عمومی برشنا می گوید که سه کارمند این شرکت هنگامی که برق زورمندان را به دلیل بدهکاری قطع میکردند، لت و کوب و زخمی شده اند. امان الله غالب، رئیس عمومی شرکت برشنا روز چهارشنبه 30 جوزا در یک نشست...

مجلس نمایندگان با ایجاد طرح تعیین معاش برای اعضای شوراهای ولسوالی موافقت کرد. شماری از اعضای مجلس در نشست دیروز چهارشنبه (30 جوزا) به تالار عمومی مجلس پیشنهاد کردند تا این مجلس طرحی را به منظور تعیین معاش . . .

وزارت مهاجران و عودت کنندگان می گوید که با وجود بازگشت 8 میلیون مهاجر به کشور در 17 سال اخیر، هنوز شش میلیون شهروند افغانستان در کشورهای دیگر مهاجر هستند. سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران دیروز(سه شنبه، 29 جوزا) . . .

وزارت دفاع ملی می گوید هزاران عضو طالبان در سه روز آتش بس وارد شهرهای مختلف کشور شده و شماری از آنان دوباره به جنگ برنگشته اند. محمد رادمنش، سخنگوی این وزارتخانه همچنین می گوید تنها در پایتخت حدود ۲۴۰۰ . . .

قرار است که هفته آینده با افتتاح دهلیز هوایی افغانستان- عربستان نخستین محموله مواد تجارتی افغانستان از طریق هوا به عربستان فرستاده شود. نخستین محموله تجارتی افغانستان که از طریق دهلیز هوایی به عربستان فرستاده خواهد شد . . .

وزيرخارجۀ ايتاليا مي گويد که کشورش با توجه به تجربۀ حفاظت از آبدات و آثار تاريخى، حاضراست افغانستان را دراين حوزه کمک کند. عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور، درجريان سفردو روزه اش به ايتاليا، با انزو موفیرو میلانسی . . .

ریاست جمهوری در پی تمدید آتش بس می گوید که رهبران احزاب و فرماندهان جهادی از اعلام آتش بس توسط حکومت استقبال و پشتیبانی کرده است. شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئیس جمهور، روز سه شنبه 29 جوزا در یک . . .

صفحه بعدی صفحه آخر