صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ سنبله ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاش و امتیازات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور افزایش می‌یابد

معاش و امتیازات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور افزایش می‌یابد

برید جنرال اجمل عمر شینواری، سخنگوی قوای مسلح می‌‌گوید که معاش و امتیازات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور افزایش مییابد.
سخنگوی قوای مسلح، روز یکشنبه، 10 اسد در یک نشست خبری در کابل گفت: «به پاس رشادتهای نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، بهخصوص منسوبان نظامی که در جزوتامهای جنگی مشغول انجام وظیفه اند، در امتیازات مادی آنان افزایش به عمل میآید.»
آقای شینواری در این نشست خبری تصریح کرد که این امتیازات در نظر گرفته شده در آینده نزدیک اعلان و عملی خواهد شد.
چندی قبل، ارگ ریاست جمهوری از آغاز توزیع ۱۰هزار نمره زمین به خانوادههای شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و شهدای محراب  با اعطای سند ملکیت به شماری از مستحقان، خبر داد.
همچنین گفته شده که در مرحله اول، در ولایتهای کابل، کنر، ننگرهار، لغمان، پنجشیر، کاپیسا و خوست، ۱۰هزار نمره زمین توزیع خواهد شد و در ولایتهای دیگر نیز روی تثبیت زمینهای قابل توزیع کار میشود.
سخنگوی قوای مسلح در این نشست خبری همچنین از حمایت رهبران سیاسی و جهادی ملی و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور سپاسگزاری کرده و افزود این رهبران در دیدار با رئیس جمهور وعده سپردهاند که در راستای بسیج مردمی و در حمایت از قوای مسلح کشور، تلاش جدی به خرج میدهند.
او گفت که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در جریان یک هفته گذشته ۲۲۱ عملیات را که شامل ضربات هوایی، توپچی، تصفیوی، تصرف، خاص، بازداشت و تصرفات متقابل میشود، به گونه مشترک و مستقل انجام دادهاند.
شینواری افزود که درنتیجه این عملیاتها ۱۳۲۳ تن از افراد دشمن به شمول افراد کلیدی و استخباراتی آنان کشته، ۷۷۰ تن زخمی و ۱۳۲ تن دیگر بازداشت شدهاند.
وی اضافه کرد که از اثر حملهها و جنایتهای دشمن، ۶۶ تن از افراد ملکی در مناطق مختلف کشور کشته و ۱۹۸ تن دیگر زخمی شدهاند.