صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ سنبله ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بزرگان سیاسی و جهادی: مردم را برای دفاع از کشور، بسیج و تشویق می‌کنیم

بزرگان سیاسی و جهادی: مردم را برای دفاع از کشور، بسیج و تشویق می‌کنیم

شماری از بزرگان سیاسی و جهادی در یک نشست در ارگ ریاست جمهوری، به ریاست محمد اشرف غنی، حمایتشان را از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اعلام کردند و گفتند که مردم را برای دفاع از کشور، بسیج و تشویق میکنیم.
در این نشست روز شنبه 9 اسد در ارگ برگزار شد و محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، سرور دانش، معاون ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، رحمان رحمانی، رئیس مجلس، کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، عبدالرب رسول سیاف، محمد محقق، مشاور ارشد ریاست جمهوری، شماری از مقامها بلندرتبه دولتی و اعضای کابینه و مجلس حضور داشتند.
محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در پایان این نشست در توییترش نوشته که «جای بسا افتخار است که همهی بزرگان مطرح سیاسی، رهبران جهادی، نمایندگان جامعه مدنی، خانمها و علمای کرام در زیر چتر جمهوری اسلامی افغانستان به یک صدا به خاطر دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی کشور از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، در حضور مسوولان سکتور امنیتی و دفاعی اعلام حمایت کردند.»
لطیف محمود، معاون سخنگوی رئیس جمهوری نیز به رسانهها گفت که نشست مشورتی با بزرگان سیاسی و جهادی در ارگ برگزار شده و روی قطع جنگ، تامین صلح و حمایت از نیروهای امنیتی بحث و تبادل نظر شد.
آقای محمود همچنین گفت که در این نشست روی دفاع از تمامیت ارضی و نوامیس ملی و حفظ ارزشهای دو دهه پسین به اصول قانون اساسی، بحث و تبادل نظر شده است.
ریاست جمهوری همچنین با نشر اعلامیهای نوشته است که حاضران نشست، شهامت و ایستادگی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را در مقابل حملات تروریستی، تمجید کرده است.
شورشیان گروه طالبان، همزمان با روند خروج نیروهای خارجی از کشور، حملاتشان را شدت بخشیدند و شماری از ولسوالیهای کشور را اشغال کردند.
روز جمعه نیز شورشیان وابسته به گروه طالبان بر اطراف شهر هرات حمله کردند که با مقاومت و بسیج مردمی و نیروهای امنیتی، حملات گروه طالبان دفع شد.