صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت فواید عامه ۱۶۸ کارمندش را به دلیل فساد برکنار کرده است

وزارت فواید عامه ۱۶۸ کارمندش را به دلیل فساد برکنار کرده است

وزارت فواید عامه می گوید که بعد از شکایات نهادهای ترانسپورتی، مردم عام و رانندگان از اثر فساد، سهل انگاری در وظایف و کمبود تشکیل ۱۶۸ کارمند شاهراها از وظایفش برکنار شده اند.
نجیب الله یمین وزیر وزارت فواید عامه روز سه‌‎شنبه 17 حمل در صفحه فیسبوک خود نوشته است، پس از شکایت های مکرر اتحادیه های ترانسپورتی، مرد عام و رانندگان یک هیئت بررسی را تعیین کرد و در نتیجۀ بررسیهای این هیئت، به برکناری برخی کارمندان فیصله صورت گرفت.
وی بدون ارایه جزییات نوشته است که برخی مامورین به دلیل این هم برکنار شدند که در تشکیل تغییر آمده و لایحۀ وظایف عوض شده است.
یمین در مورد افراد یادشده می گوید: “این کارمندان نه تنها اینکه به رشوه گرفتن متهم بودند، بلکه از اثر فساد آنها به سرک ها نیز خساره وارد شده است، که به وسایط ترانسپورتی دارای وزن سنگین روی سرک ها اجازۀ رفت و آمد می دادند.”
وزیر فواید عامه گفته است که از طریق یک پروسه شفاف به جای کارکنان برکنار شده، بزودی افراد متعهد به کشور و مسلکی را استخدام خواهند کرد و برای دیجیتالی شدن ترازوها نیز تلاش بیشتر خواهند کرد، تا جلو فساد گرفته شود.
وزیر، تعداد افرد یادشده را بیش از ۵۰ تن خوانده، اما خلیل امید سخنگوی وزارت گفت که در مجموع ۱۶۸ تن از وظایف خود برکنار شده اند.
وی اظهار نکرد که چه تعدادی از آنها به اتهام  فساد برکنار شده و چه تعداد نیز به دلیل کمبود تشکیل وظایف خود را از دست داده اند؛ اما می گوید، کسانیکه به جرم فساد دستگیر شده اند، به اداره های عدلی و قضایی نیز معرفی شده است.