صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیام استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت فرارسیدن نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور

پیام استاد سرور دانش  معاون دوم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان  به مناسبت فرارسیدن  نهم حوت  روز ملی نیروهای  امنیتی و دفاعی کشور

8 حوت 1399
فرارسیدن نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی و دفاع کشور و روز تجلیل از مدافعان راستین نظام و تمامیت ارضی کشور را به همه مردم افغانستان به خصوص نیروهای شجاع و دلیر امنیتی و دفاعی تبریک می گویم و یاد شهدای گرانقدر کشور را گرامی می دارم. نامگذاری نهم حوت به نام روز ملی سرباز و تجلیل از مدافعان راست قامت وطن به معنای ارج گذاری به فداکاری ها و ایثارگری های نیروهای امنیتی ما است و همه مردم افغانستان نه تنها در نهم حوت بلکه همیشه مدیون و سپاسگذار فرزندان برومند خویش در نهادهای امنیتی  و شهدای گرانقدر این سرزمین هستند.
بدون تردید تمامیت ارضی و استقلال افغانستان و دستاوردهای بی بدیل و تاریخی مردم افغانستان در زمینه هایی چون نهادهای امنیتی، نهادهای قانونی و اداری مدرن، آزادی های مدنی، آزادی بیان، حقوق بشر و نسل بیدار و تحصیل کرده کشور محصول تلاش و زحمت های نیروهای امنیتی و سربازان شجاع کشور هستند. افغانستان امروز به عنوان یک شخصیت حقوقی و دارای جایگاه بلند در عرصه بین المللی بر بازوان توانمند و اراده پولادین جوانان دلیر ما در نهادهای امنیتی کشور متکی است.
دشمنان و بدخواهان افغانستان سربلند و آزاد و همه کسانی که در این روزها بی شرمانه در سایه نظام، آواز بازگشت به گذشته و نابودی نظام را سر می دهند بدانند که نیروهای امنیتی افغانستان به عنوان حافظان راستین نظام و تمامیت ارضی کشور توانایی مبارزه با هرگونه توطیه دارند.
یک بار دیگر روز تجلیل از سربازان فداکار کشور و نیروهای جان برکف امنیتی را به همه مردم افغانستان تبریک می گویم و یاد و خاطره شهدای عزیز نیروهای دفاعی و امنیتی را گرامی می دارم. هم چنین به پیشگاه خانواده های معظم شهدا و معلولان کشور سر تعظیم فرود می آورم و به اراده بلند آنان درود می فرستم.
سرور دانش
معاون دوم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان