صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۹ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محب: کسی‌که به نیروهای امنیتی اهانت کند، باغی است

محب: کسی‌که به نیروهای امنیتی اهانت کند،  باغی است

حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در پاسخ به اظهارات مولوی مجیب رحمان انصاری ملا امام مسجد گازرگاه ولایت هرات گفته است که هرکسی که به نیروهای امنیتی کشور اهانت کند باغی است.
ملا انصاری روز جمعه در خطبه نماز جمعه خود گفته بود که کار کردن با نظام سیاسی موجود اعم از ملکی و نظامی گناه کبیره است. او علاوه کرده بود،  کسانیکه از این نظام با پول، قلم و پول خود حمایت می کند مرتکب گناه کبیره شده است.
او در این خطبه اضافه کرده بود که هر جنایتی که در این نظام انجام می شود، عسکر، پولیس، مامور و هر کسیکه در نظام کار می کند شریک است.
او گفته است که عالمان دینی که این نظام را حمایت میکند از جمله علمای یهود و نصارا است. مولوی انصاری نظام سیاسی کشور را فاسد و جنایت کار توصیف کرده است.
آقای محب که شبنه 2 حوت در یک کنفرانس خبری مشترک با مسئولان وزارتهای دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی صحبت میکرد گفت که به امنیت ملی وظیفه سپرده شدهاست، تا اظهارات مولوی انصاری را با توجه به این احتمال که دست استخبارات منطقه پشت آن باشد، بررسی کند.
وی تصریح کرد: «اگر پیامشان در چوکات دین اسلام است باید همراه علما هماهنگی کند که[درحالیکه] اظهاراتشان کامل خلاف آن است. اگر کدام موضوع استخباراتی باشد که در زون غرب استخبارات منطقه هم فعال است، به امنیت ملی وظیفه سپرده شده که او را یک بار بررسی کند، چون این امکان زیاد وجود دارد که مربوط به موضوع منطقهای باشد.» محب افزود که تمام علمای جهان و افغانستان جنگ افغانستان را غیرمشروع دانستهاند و اظهارات مولوی انصاری قابل قبول نیست.
احمد ضیا سراج؛ انصاری فراتر از قانون گام برداشته
با این وصف احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی نیز گفته است که با کسیکه فراتر از قانون گام بردارد، مطابق قانون باید برخورد صورت گیرد.
آقای سراج اضافه کرده است که اگر ملا انصاری با اظهارات فراقانونیاش حکومت مشروع را به چالش بکشد، به این معنا است که فراتر از قانون گام برداشته و در مورد آن تصمیم گرفته خواهد شد.
وحید قتالی؛ پا از گلیم خود بیشتر دراز نکن
این درحالیست که سید وحید قتالی والی هرات نیز در پاسخ به اظهارات مولوی انصای واکنش تندی داشت. والی هرات در نشستی در مسجد جامع گازرگاه، جاییکه مولوی انصاری اظهارات اهانتآمیز و ضد نظام را روز گذشته ایراد کرده بود، گفت که دیگر گذشت و خویشتنداری نخواهد کرد.
والی هرات به مولوی انصاری هشدار داده است: «پا از گلیم خود بیشتر دراز نکن، احساسات مردم را جریحه دار مکن، ما را دوباره به جنگها سوق مده، ما از مردم ایران، پاکستان و سعودی الحمدالله مسلمان تر هستیم. هیچکسی به علیه فرزندان ما فتوا داده نمیتواند.»
او افزوده است که یهود کسیت؟ کسی که داعش تربیه میکند. یهود کسی است که سبب شده ما سرمایههای خود را به کشورهای دیگر ببریم.
وزارت ارشاد، حج و اوقاف؛ اظهارات انصاری را محکوم کرد
در عین زمان وزارت ارشاد، حج و اوقاف با نشر اعلامیه ای اظهارات اخیر انصاری را خلاف اصول و موازین شریعت اسلام و مخالف با تمام قوانین نافذه کشور دانسته است. این وزارت اظهارات انصاری را بیانات غیرمسئولانه و مغرضانه خوانده و آن را شدیدا محکوم وتقبیح کرده است.
این وزارت گفته است:« اظهارات ملا انصاری میتواند پیامدهای ناگواری در پی داشته باشد و مزید به ریختن خون انسانها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی وفرهنگی، فعالیتهای تجاری و خدماتی در کشور گردد.»
این وزارت همچنین گفته است که مسجد و مدرسه که ملا انصاری از آن استفاده میکند ثبت و راجستر وزارت ارشاد، حج و اوقاف نیست. در اعلامیه این وزارت آمده است:« وزارت ارشاد، حج و اوقاف درحالی که تقریر مغرضانه انصاری را یک بار دیگر تقبیح میکند، از ارگانهاي عدلی و قضایی مجدانه تقاضاء مینماید تا با اظهارات غیر مسئولانه شخص نامبرده که در تضاد با اصول اسلامی و منافع علیای کشور اسلامی میباشد، عکس العمل نشان داده، اقدام عاجل و به موقع نمایند تا جلو چنین حرکات غیر مسئولانه و جانب دارانه که در اصل آب در آسیاب دشمن ریختن است را بگیرند.»