صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۹ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موتر تعقیبی محمد محقق هدف یک حمله انفجاری قرار گرفت

موتر تعقیبی محمد محقق هدف یک حمله انفجاری قرار گرفت

گزارشها حاکی از آن است که موتر تعقیبی محمد محقق مشاور ارشد رئیس جمهور در امور امنیتی و سیاسی، هدف یک حمله انفجاری قرار گرفته است. در این حادثه یک محافظ آقای محقق به نام ذبیح الله جان باخته و اسدالله محافظ دیگر محقق زخمی شده اند.
محمد محقق مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور امنیتی و سیاسی در صفحه فسبوک خود این حمله انفجاری را تائید کرده و از کشته شدن ذبیح الله یکی از محافظانش خبر داده است. پیشتر امید میثم از نزدیکان محقق نیز در صفحه فسبوک خود از جان باختن ذبیح یکی از زخمی شدگان خبر داده است.
پولیس کابل وقوع یک انفجار در ناحیه سوم شهرکابل را تائید کرده است ولی در مورد این انفجار جرئیات نداده است.
گفته میشود موتر حاج خلیل درهصوفی یکی از نزدیکان آقای محقق هدف حمله انفجاری قرار گرفته است. اما بر درهصوفی آسیبی نرسیده است. گفتنی است که ذبیح الله از نزدیکان حاج خلیل درهصوفی است. شهرکابل امروز شنبه 2 حوت را با سه حمله انفجاری آغاز کرده است. پیش از این دو حمله انفجاری در جاده دارالامان و کارته پروان صورت گرفته بود که در آن دو تن جان باختند و دو تن دیگر زخمی برداشته اند.
این درحالیست که طی ماههای اخیر حملات انفجاری به شدت افزایش یافته و همه روزه از غیر نظامیان قربانی میگیرد. گروه طالبان هرچند مسئولیت حملات انفجاری را به عهده نمیگیرد ولی نهادهای مسئول، مسئولیت این حملات را به دوش گروه طالبان میگذارند.
این درحالیست که جوبایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده امریکا گفته است که امریکا اجازه نخواهد داد تا افغانستان بار دیگر به پناه گاه امنی برای تروریستان و افراط گرایان اسلامی مبدل شود.
ینس استولتنبرگ سرمنشی ناتو نیز در یک تماس تفلنی به رئیس جمهور غنی گفته است که سازمان ناتو به تعهدات دوامدار خود به نیروهای امنیتی افغانستان پای بند است و از پیشرفت روند صلح حمایت میکند. پیشتر از آن طالبان با نامه سرگشاده خواهان پای بندی امریکا به توافق دوحه میان امریکا و طالبان شده بود از امریکا خواسته بود که نیروهایش را از افغانستان خارج کند. اخیرا سازمان ملل متحد نیز با ابراز نگرانی از افزایش حملات انفجاری، خواهش توقف خشونتها شد. در گزارش ملل متحد آمده است که در سه سال گذشته 65 فعال حقوق بشر و خبرنگار کشته شده اند. و تنها در چهارماه اخیر در حالیکه گفتگو های صلح جریان داشته است، 11 فعال حقوق بشر و خبرنگار در ترورهای هدفمند جان باخته اند.