صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۹ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع ملی: 52 تروریست طالبان در ولایت‌های قندهار، هرات، بدخشان و هلمند کشته شدند

وزارت دفاع ملی: 52 تروریست طالبان در ولایت‌های قندهار،  هرات، بدخشان و هلمند کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در پی چندین درگیری تروریستان طالبان با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، 52 تروریست طالبان در ولایتهای قندهار، هرات، بدخشان و هلمند کشته شدند.
این وزارت روز دوشنبه 29 جدی با نشر اعلامیهای گفته است که روز گذشته گروهی از تروریستان طالبان در ولسوالیهای ژیری و ارغنداب ولایت قندهار پلان حمله بر پوستههای نیروهای دفاعی و امنیتی ملی را داشتند که با حملات پیشگیرانه نیروهای دفاعی و امنیتی ملی، ۲۵ جنگجوی طالبان کشته شدند، ۸ تروریست دیگر زخمی شدند، ۲ مخفیگاه، ۳ موضع و مقداری سلاح ثقیله و خفیفه این گروه ترویستی تخریب شده است.
در اعلامیه ذکر شده است که همچنان در این درگیری ۲۱ حلقه ماین که جهت هدف قراردادن مردم ملکی و نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار کارگذاری شده بود؛ توسط نیروی قهرمان اردوی ملی کشف و خنثی شد.
این وزارت در اعلامیۀ دیگر گفته است که در شبانه روزگذشته با حملات پیشگرانه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ۱۱ تروریست طالبان در ولایت هرات کشته شدند و 8 تروریست دیگر زخم شده اند. در اعلامیه تصریح شده است که کشته شدگان و زخمیان از گروههای ترویستی ملاحسن تیموری، ملاحیات الله روحانی و زرغابی میباشند.
در اعلامیه آمده است که در ولایتهای هلمند و بدخشان نیز در اثر حملات هوایی نیروهای هوایی کشور، 11 تروریست طالبان در ولایت بدخشان و 5 تروریست دیگر این گروه در ولایت هلمند از پا در آمدند.
در اعلامیه تصریح شده است که قاری مصعب یکی از قومندانان طالبان در میان کشته شدگان ولایت هرات است و در این حملات 3 تروریست دیگر جراحت برداشته و یک پایگاه این گروه با مقدار زیاد اسلحه و مهمات منهدم شده است.