صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دوازده تن بر اثر انفجار ماین در میدان وردک جان باختند

دوازده تن بر اثر انفجار ماین در میدان وردک جان باختند

بر اثر برخورد دو موتر مسافربری در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک، دوازده تن جان باختند و چهار تن دیگر زخمی شدهاند.
مهدی راسخ نماینده مردم میدان وردک در مجلس روز سهشنبه 29 میزان به رسانهها گفت که این رویداد صبح روز سهشنبه در منطقهی «آببسراغ» در مربوطات ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک به وقوع پیوسته است.
آقای راسخ افزود که سرنشینان این موترها از ولسوالی ورس ولایت بامیان به طرف کابل در حرکت بودهاند که در ولسوالی جلریز با ماین کنار جادهای برخورد کرده است.
سید اعلی رحمتی والی بامیان نیز میگوید که «در یک موتر فلانکوچ که عازم ولسوالی ورس این ولایت بوده، مورد هجوم و حملات وحشیانه دشمن قرار گرفته و به تعداد 10 تن از زنان، کودکان و مردان این وطن در مرحله اول شهید و 4 تن زخمی میشوند و متعاقب آن 2 تن دیگر که به هدف رسیدگی به اجساد شهدا به ساحه میروند نیز مورد حملات ددمنشانه و وحشیانه دشمن قرار گرفته و شهید میشوند.»
محب الله شریفزی  سخنگوی والی میدان وردک ضمن تایید این خبر گفت که ماینها توسط گروه طالبان در مسیر جازسازی شده بود.
آقای شریف زی افزود که زخمیان به شفاخانه دولتی میدان شهر منتقل شدهاند.
تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نیز نشان میدهد که پیکر هشت تن از این کشته شدگان به کابل منتقل شده و در حال خاکسپاریاند.
این رویداد با واکنشهای گستردهای در بین کاربران شبکههای مجازی مواجه شده است. شماری زیادی از این کاربران گروه طالبان وحشی خواندند که پایبند به هیچ حقوقی نیست. میرزا رفعت یک کاربر فیسبوک با انتشار عکسهای این رویداد نوشته است که «طالبان؛ این گروه وحشی، جنایت کار و خون آشام هر روز در ولایتهای مختلف با انجام عمل تروریستی و وحشیانه جان مردم ملکی را میگیرند.»  او نوشته که انجام چنین اعمال ضد انسانی نشان میدهد که استراتژی و سیاست طالبان جز وحشت، ویرانی و کشتار مردم مظلوم و بی گناه چیزی دیگری نیست. وزارت امور داخله اوایل هفته جاری اعلام کرده بود که بیش از 2صد غیرنظامی بر اثر حملات و ماینگذاریهای گروه طالبان در دو هفته در نقاط مختلف کشور کشته شدهاند.