صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

با آغاز برنامه «میثاق امنیتی» وضعیت امنیتی کابل بدتر شده است

  با آغاز برنامه «میثاق امنیتی» وضعیت امنیتی کابل بدتر شده است

رئیس ولسی جرگه، برنامه «میثاق امنیتی» را ناکام خوانده و گفت که با تطبیق این برنامه، وضعیت امنیتی کابل بدتر شده است.
وزارت امور داخله در٢٤ اسد سال روان، برنامۀ ايجاد «میثاق امنیتی» را اعلام کرد و هدف آن را تامین بهتر امنیت و مبارزۀ مؤثر در برابر جرايم و جنایات از طريق بسيج مردمى، خواند.
میر رحمان رحمانی رییس ولسی جرگه، در نشست دیروز این جرگه به دنبال شکایت شماری از اعضای این جرگه از بدتر شدن وضعیت امنیتی شهر کابل به خصوص افزایش جرایم جنایی در این شهر، گفت که با عملی شدن برنامه میثاق امنیتی و مداخله مستقیم گروه رضاکار این برنامه، وضعیت امنیتی در کابل بدتر شده است.
وی افزود: «یک بار دیگر بر رئیس جمهور صدا می کنیم که نهادهای قانونی را مورد حمایت قرار دهد، با  برنامه های ناکام و مهره های ناکارا نمی توانیم امنیت کابل را تامین کنیم.» عبدالقیوم سجادی نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه گفت که کابل به «شهر وحشت» مبدل شده است و افراد مسلح، به شکل گروهی و انفرادی، دست به جرایم می زنند.
وی افزود: «همه روزه ما شاهد از دست دادن جوانان خود به خاطر یک مبایل و چند صد افغانی هستیم، این وضعیت تا به کی ادامه پیدا می کند؟ باید اقدامات جدی روی دست گرفته شود.»
ملا احمدخان تره خیل نماینده مردم کابل در این جرگه، مسئولان امنیتی کابل را به بی کفایتی متهم کرد و گفت: «اگر وضعیت را مدیریت کرده نمی توانند، بهتر است که استعفا بدهند.»
شماری از اعضای دیگر این جرگه نیز وضعیت امنیتی کابل را نگران کننده خوانده و خواستار توجه جدی مسئولان امنیتی، به امنیت کابل شدند.