صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کشته شدن ۲۶ عضو طالبان در درگیری‌هایی در ولایت هلمند

کشته شدن ۲۶ عضو طالبان در درگیری‌هایی در ولایت هلمند

پولیس هلمند از کشته شدن ۲۶ عضو طالبان در درگیری هایی در این ولایت خبر می دهد.
پولیس هلمند گفته است که طالبان بر ولسوالیهای نهرسراج، نادعلی، ناوه و مسیرشاهراه ۶۰۱ حمله کردند که درنتیجه حملههای هوایی وزمینی نیروهای دولتی ۲۶ طالب کشته شدند. خبرنامه می افزاید که دراین حملات چهار عضو طالبان زخم برداشته اند. طالبان دراین باره چیزی نگفته اند.
در این خبر آمده است که در اثر درگیریها چهار تن ازنیروهای امنیتی جان باختند و هشت تن دیگر زخم برداشته اند.
یک منبع دیگر امنیتی به طلوع‌‎نیوز گفته است که درمسیرشاهراه ۶۰۱ برخی از پاسگاههای نیروهای امنیتی به دست طالبان سقوط کرده اند و این شاهراه به روی رفت وآمد بسته است.
در همین حال با ادامه درگیریها در شهر و ولسوالی های هلمند مقام های محلی این ولایت تایید می کنند که حوزه چهارم امنیتی شهرلشکرگاه به دست طالبان سقوط کرده است.
عبدالمجید آخندزاده عضو شورای ولایتی هلمند روز یکشنبه (۲۰میزان) به خبرنامه گفت درگیری ها از دو روز بدینسو در کمربند های امنیتی شهر لشکرگاه ادامه دارد و این درگیری ها صبح امروز شدت گرفته است.
آخندزاده افزود درگیری ها در مسیرشاهراه ۶۰۱ و منطقه «باباجی» ادامه دارد و حوزه چهارم امنیتی پولیس به دست طالبان افتاده است.
این عضو شورای ولایتی هلمند تاکید کرد که شاهراه ۶۰۱ نیز به روی ترافیک مسدود است و هنوز شمار تلفات گروه طالبان و نیروهای امنیتی به دلیل ادامه درگیری ها مشخص نیست.
در هیمن حال عمر زواک سخنگوی والی هلمند سقوط حوزه چهارم امنیتی شهر لشکرگاه به دست طالبان را رد کرده گفت تنها دو پاسگاه نیروهای امنیتی به دلیل عدم وارد شدن خسارات به مردم از ساحه «باباجی» عقب نشینی تاکتیکی کرده اند.
زواک تاکید کرد که درگیری ها و اقدامات نیروهای امنیتی برای بازپس گیری این پاسگاه ها ادامه دارد