صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سخن‌گوی طالبان: امیدواریم دونالد ترمپ پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا شود

سخن‌گوی طالبان:  امیدواریم دونالد ترمپ پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا شود

ذبیحالله مجاهد، از سخنگویان گروه طالبان به تازگی گفته است که این گروه امیدوار است تا دونالد ترمپ در انتخابات ریاستجمهوری امریکا برنده شود تا به حضور نظامی امریکا در افغانستان پایان دهد.
ذبیحالله مجاهد این اظهارات را در گفتوگو با شبکهی خبری امریکایی «سیبیاس» مطرح کرده است. در گزارش «سیبیاس» که روز (شنبه، ۱۹ میزان) منتشر شده، به نقل از او آمده است: «ما امیدواریم که او [ترمپ] انتخابات را ببرد و به حضور نظامی امریکا در افغانستان پایان دهد.»
انتخابات ریاستجمهوری امریکا قرار است در سوم ماه آیندهی میلادی (نوامبر) برگزار شود. دونالد ترمپ رییسجمهور کنونی و جو بایدن معاون پیشین ریاستجمهوری برای احراز پست ریاستجمهوری رقابت خواهند کرد.
از سوی هم، یکی دیگر از مقامهای ارشد طالبان که نامی از او برده نشده، دربارهی ترمپ به «سیبیاس» گفته است: «وقتی خبر ابتلای ترمپ به کرونا را شنیدیم، نگران سلامتی او شدیم.»
درهمین حال، در گزارش «سیبیاس» آمده است که سخنگوی کارزار انتخاباتی دونالد ترمپ اظهارات طالبان در حمایت از آقای ترمپ را رد کرده است.
سخنگوی کارزار انتخاباتی ترمپ گفته است: «طالبان باید بدانند که رییسجمهور همیشه از منافع امریکا به هر طریقی که ضرورت شود، محافظت خواهد کرد.»
از سوی هم، ذبیحالله مجاهد صبح امروز به گزارش «سیبیاس» واکنش نشان داده و آنرا رد کرده است. مجاهد گفته است که «سیبیاس» اظهارات او را نادرست تعبیر کرده است.
این همه درحالی است که دونالد ترمپ چند روز پیش در تویتی اعلام کرد که نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان باید تا کریسمس (جشن سال نو میلادی) افغانستان را ترک کنند.