صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت صحت عامه از ثبت ٥٧ واقعه مثبت ويروس کرونا در ٢٤ ساعت گذشته خبر داد

وزارت صحت عامه از ثبت ٥٧ واقعه مثبت ويروس کرونا در ٢٤ ساعت گذشته خبر داد

وزارت صحت عامه از ثبت ۷۵ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۷۵۰۶ تن افزایش یافته است. به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۸ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۷۵ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.
منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۳۷۵۰۶ تن افزایش یافته است. در خبرنامۀ وزارت صحت عامه که دیروز جمعه (۲۴ اسد) منتشر شده، آمده است، از جمله ارقام جديد ثبت شده ۳۶ تن در هرات، چهار، چهار تن در کابل و بامیان، ۵ ، ۵ تن در بادغیس و دایکندی، سه تن در بلخ ،یک، یک تن در پکتیا و کنر، دو، دو تن در ننگرهار و لوگر ، ۱۲ تن در تشکيل مى دهد.
بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته ۳۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۷۱۶۶ تن رسیده است. به همين گونه این وزارت از ثبت ۶ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به کوید-۱۹ در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تا کنون در افغانستان به ۱۳۶۹ تن رسیده است.
وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند. اين درحاليست که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند. مسوولان وزارت صحت کشور، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواسته است که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.