صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۱ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله با موتر بمب‌گذاری‌شده در غزنی هفت کشته بجا گذاشت

حمله با موتر بمب‌گذاری‌شده در غزنی هفت کشته بجا گذاشت

وزارت داخله افغانستان میگوید که در نتیجه انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در نزدیک یک واحد نظامی محافظت عامه در شهر غزنی، دستکم هفت نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی شدند. طارق آرین، سخنگوی این وزارتخانه دیروز (یکشنبه ۱۹ اسد) گفت که جان باختگان این حمله شب گذشته سه پلیس و چهار نگهبان محافظت عامه و زخمیها نیز نگهبانان بودهاند.
او گفت که حوالی ساعت هشت شب به وقت محلی، مخالفان مسلح یک خودروی بمب گذاری شده را در نزدیک واحد محافظت عامه در ساحه «کوتل روضه» در شهر غزنی منفجر کردند. آقای آرین گفت مهاجمانی که میخواستند وارد این واحد نظامی شوند، در درگیری با نیروهای امنیتی همه کشته شدند. اما او مشخص نکرد که شمار این مهاجمان چند نفر بوده است.
وحیدالله جمعه زاده، سخنگوی والی غزنی به محفوظ ذبیدی، خبرنگار بیبیسی گفت که بعد از انفجار خودرو، برای نیم ساعت درگیری در محل جریان داشت. او گفته است که «مخالفان مسلح» پس از درگیری مجبور به فرار شدند. آقای جمعه زاده گفت که از تلفات مخالفان مسلح اطلاعاتی در دست ندارند.
مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته اما معمولا طالبان مسئولیت چنین حملات در غزنی را به عهده میگیرند. غزنی در جنوب کابل از مناطق ناامن است. چندی پیش گزارشهایی از تلاش طالبان برای تصرف شهر غزنی منتشر شد که باعث شد ژنرال محمد فرید احمدی، فرمانده عمومی کماندوهای ارتش افغانستان به آن شهر برود اما مقامهای محلی خبر برنامه ریزی طالبان برای تصرف این شهر را رد کردند.