صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

طالبان ارتباط این گروه با روسیه را تکذیب کرد

طالبان ارتباط این گروه با روسیه را تکذیب کرد

گروه طالبان گزارش ها مبنی بر ارتباط این گروه با روسیه و دریافت پول به منظور کشتن سربازان آمریکایی را تکذیب کرد.
ملا خیرخواه، یک عوض بلندپایه دفتر سیاسی طالبان در قطر، در مصاحبه ای با شبکه ی تلویزیونی الجزیره گفته است که این گروه در تلاش گسترش روابط با کشورهای منطقه است اما گزارش ها مبنی بر دریافت پول از سوی روسیه را به منظور کشتن نظامیان آمریکایی، رد می کند.
پیش از این نیویارک تایمز در رشته گزارش هایش به نقل از منابع استخباراتی آمریکا، روسیه را به فرستادن پول به جنگجویان طالبان به منظور کشتن سربازان امریکایی در افغانستان، متهم کرده بود.
در یک از گزارش های که از سوی نیویارک تایمز به نشر رسیده، آمده است که اطلاعات به  دست آمده تأیید می کند که سازمان اطلاعات نظامی روسیه به گروه های وابسته به طالبان به منظور کشتن سربازان امریکایی و ایتلاف در افغانستان پول فرستاده است.
ملا خیرخواه، این گزارش ها را دسیسه ی مشترک استخبارات آمریکا و افغانستان خوانده گفته است که این دو کشور تلاش دارند تا حضور آمریکا در افغانستان ادامه یابد.
ملا خیرخواه همچنان گفته است که براساس توافق نامه صلح، گروه طالبان و آمریکا بر یک دیگر حمله نمی کنند. وی افزوده است که پس از رهایی کامل زندانیان این گروه از سوی حکومت افغانستان، این گروه به صورت کامل آمده مذاکرات بین الافغانی خواهد بود.