صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مقامات و رهبران جهان که به ویروس کرونا مبتلا شده اند

مقامات و رهبران جهان که به  ویروس کرونا  مبتلا شده اند منبع : ایندیپندنت انگلیسی / مترجم: ذبیح الله نقوی

ویروس کرونا- کوید 19 در 8 ماه اخیر به سرعت در تمام قاره ها انتشار یافته و بیش از 11,7 میلیون نفر را در تمام جهان مصاب کرده است.
با این حال واکنش دولت ها در برخی از کشورها به خاطر مبتلا شدن رهبران آن ها، سخت تر شده است، این در حالی است که آنان وظیفه دارند کشورهای شان را هنگام بروز بحران رهبری کنند.
برخی از رهبران جهان که به ویروس کوید 19 مبتلا شده اند قرار ذیل اند:
جیر بولسونارو
پس از چندین ما بازی با ویروس کرونا، تایید شد که رئیس جمهور برزیل در 7 جولای به ویروس کرونا مبتلا شده است. اقای بولسونارو چندی قبل ویروس کوید 19 را «انفولانزای ساده» عنوان کرده و دوای ضد ملاریا (هایدرو کلوروکین) را برای آن مفید اعلام کرده بود، دوای که رئیس جمهور ایالات متحده امریکا از آن تبلیغ می کند اما تاثیرگذاری آن هنوز به اثبات نرسیده است.
بوریس جانسون
آزمایش کوید 19 بوریس جانسون همزمان با وزیر صحت (مات هانکوک) چند هفته بعد از وزیر نادین دوریس مثبت اعلام شد. زمانی که وضعیت نخست وزیر وخیم شد، وی وادار شد تا وظایف رسمی خود را به دومینیک راب تسلیم نماید. اقای جانسون بعد از بستری شدن در شفاخانه گفت، بعد از وخیم شدن شرایط وی پلان ها و برنامه ها برای بعد از مرگ وی ترسیم شده بود.
و کسانی دیگری که در بریتانیا به این ویروس مبتلا گردیده اند شامل کیت ازبورن، تونی لیود و لیود روسیل- مویل از اعضای پارلمان و نیز شاهزاده چارلس می باشد که همه آنان صحت خود را باز یافته اند.
میشل بارنیر
آزمایش کرونای میشل بارنیر رئیس هیئت مذاکره کنندگان برگزیت اتحادیه اروپا زمانی مثبت اعلام شد که مذاکرات میان بروکسل و لندن قبلا به علت ویروس کرونا به تعویق افتاده بود. او در کمتر از یک ماه دوباره به وظیفه خود برگشت.
ایرج حریرچی
معاون وزیر صحت ایران از جمله اولین چهره های جهانی بود که به ویروس کرونا مبتلا گردیده است و به سرعت باعث افشای انتشار ویروس کرونا در ایران شد که ادعا می شد دولت ایران انتشار ویروس در این کشور را مخفی نگه داشته است.
در ماه فبروری تعداد افراد مبتلا 95 نفر اعلام شد در حالی که ادعا می شود رقم افراد مبتلا به کرونا به مراتب بالا است، اقای حریرچی در یک کنفرانس خبری که یک روز قبل از اعلام مثبت نتیجه آزمایش وی برگزار گردیده بود دچار عرق ریزی شدیدی گردیده بود. حریرچی اعلام کرد که به صورت کامل صحت خود را بازیافته است و دو هفته بعد، اوایل ماه مارچ 8 درصد از اعضای شورای مجلس اسلامی به کرونا مبتلا گردیده بود، اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور نیز در میان مبتلایان ویروس کرونا بوده است.
پیر نکارونزیزا
سوالات پیرامون فوت رئیس جمهور منتخب بروندی که در اوایل ماه جون اتفاق افتاده است هم چنان ادامه دارد، در حالی که دولت به طور رسمی مرگ وی را در نتیجه حمله قلبی تایید می کند، چندین گزارش از دیپلمات ها و منابع صحی حکایت از ابتلای رئیس جمهور نکارونزیزا به کرونا دارد که به چندین نفر از نزدیکان وی نیز منتقل شده است. اگر این گزارش ها تایید شود؛ او اولین مورد از رهبران جهان است که به علت ابتلا به کوید 19 فوت کرده است.
رند پاول
رند پاول قانون گذار جمهوری خواه اولین سناتوری بود که ابتلایش به ویروس کرونا تایید شد که باعث شد سناتوران مانند تد کروز، ریک سکات، و لیندسی گراهام خودشان را پس از تماس با افراد مصاب به کرونا قرنتین کنند. شماری از اعضای مجلس نمایندگان امریکا نیز به این ویروس مبتلا شده اند.
شماری از افراد نزدیک به دونالد ترامپ، بویژه نتیجه آزمایش یک دستیار دخترش ایوانکا ترامپ و سخنگوی ارشد معاون رئیس جمهور مایک پنس مثبت اعلام شده است. اوایل ماه می چهل و پنجمین رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از هایدروکلوروکین که یک دوای ضد ملاریا است استفاده می کند، تاثیر این دوا به عنوان یک دوای پیشگیری کننده برای ویروس کرونا هنوز به اثبات نرسیده است.
پیتر داتون
نتیجه آزمایش وزیر امور داخله استرالیا بعد از بازگشت از ایالات متحده امریکا مثبت اعلام شد، جای که او با چهره های بلند پایه به شمول ایوانکا ترامپ عکس گرفته بود. پیتر داتون یکی از 156 نفری بود که تا آن زمان به کرونا مبتلا شده بود، تام هانکس هنرپیشه سینمای استرالیا نیز زمانی که در جزیره کوینزلند به سر می برد به این ویروس مبتلا گردیده بود.
سوفی گریگور ترودو
ابتلای همسر جاستین ترودو در اواسط ماه مارچ به ویروس کرونا تایید شد که باعث گردید رهبر کانادا خود را با همسرش یکجا قرنتین کند و کشور را از خانه خود اداره نماید. علایم کرونای همسر نخست وزیر ترودو خفیف گزارش شده بود و این در حالی بود که ابتلای شخص نخست وزیر تردودو به کرونا هرگز تایید نشد
شاهزاده البرت دوم (موناکو)
در اواسط ماه مارچ ابتلای شاهزاده البرت دوم رئیس دولت ولایتی (موناکو) به ویروس کرونا تایید شد، اما داکتران گفته اند که او در تاریخ 1 اپریل به صورت کامل معالجه شده است.