صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۴ تن به ویروس کرونا مصاب و ۲۲ تن جان باختند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۴ تن به ویروس کرونا مصاب و ۲۲ تن جان باختند

وزارت صحت عامه از ثبت ۱۹۴ واقعۀ جدید بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۳۳۸۴ تن افزایش یافته است. به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته صدها نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۹۴ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.
منبع مى افزايد، با ثبت این امار؛ تعداد مبتلایان به این ویروس تا اکنون در افغانستان به ۳۳۳۸۴ تن افزایش یافته است. در خبرنامه اى اين وزارت دیروز (سه شنبه ۱۷ سرطان) آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده؛ ۵۷ تن در هرات، ۳۲ در دایکندی، ۲۳ در تخار، ۱۵ در کابل، ۱۲ در بادغیس، ۱۱ در بلخ و ۱۱ در غزنی، ۶ در کندهار، ۶ در میدانوردک، ۵ در بدخشان، ۵ در پروان، ۳ در پنجشیر، دو-دو در ولایت های لوگر، خوست و کنر،  یک – یک تن در ولایت های لغمان و ننگرهار به ویروس کرونا مصاب شده اند.
بر اساس اعلامیه، در یک شبانه روز گذشته، ۱۲۶ فرد مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۰۱۵۱ نفر رسیده است. به همين گونه این وزارت همچنان از ثبت ۲۲ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۹۲۰ تن رسیده است.
وزارت صحت عامه، از مردم افغانستان خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، دستورات صحی را رعایت کنند. این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.