صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بريتانيا برحمایت خود از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانها تأکید کرد

بريتانيا برحمایت خود از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانها تأکید کرد

سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان با سفیر انگلستان در مورد آخرین تحولات روند صلح ، نگرانی از افزایش خشونت ها، آزادی زندانیان توسط دولت افغانستان و طالبان و اهمیت آغاز مذاکرات بین الافغانی صحبت کرد.
درخبرنامه اى وزارت امورخارجه افغانستان که کاپى آن دردسترس آژانس خبری پژواک قرارگرفته آمده است که ، محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه، با خانم آلیسون بلیک، سفیر کشور شاهی انگلستان در افغانستان گفتگوی تلیفونی نمود. منبع می نویسد  که در آغاز، هر دو طرف در مورد تجربۀ جهانی شیوع ویروس کوید ١٩ و تأثیرات آن بر افغانستان و انگلستان تبادل نظر کردند.
به نقل ازخبرنامه :« موضوع اصلی گفتگو، بحث در مورد آخرین تحولات روند صلح از جمله نگرانی از افزایش سطح خشونت ها، ساز و کارهای لازم نظارت بر کاهش خشونت ها، آزادی زندانیان توسط دولت افغانستان و طالبان و اهمیت آغاز مذاکرات بین الافغانی بود. »
درادامۀ خبرنامه آمده است که اتمر و خانم بلیک در مورد اهمیت تعامل منطقوی و بین المللی و لزوم اجماع بر پروسه صلح افغانستان، صحبتهای موثری داشتند. منبع می نویسد که سفیر انگلستان بر حمایت دولت کشور از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانها تأکید نمود.