صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خلیلزاد و قریشی در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده اند

خلیلزاد و قریشی در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده اند

زلمی خلیزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان وشاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در مورد تلاش ها و اقدامات اخیر روند صلح افغانستان گفتگو کرده اند.
خبرنامه ای که از سوی وزارت امور خارجه پاکستان منتشر شده،آمده است که نماینده خاص امریکا در سفرش به اسلام آباد روز گذشته با شاه محمد قریشی وزیر امور خارجه آن کشور دیدار کرده است. منبع می گوید که در این دیدار محمد صادق نماینده خاص پاکستان برای افغانستان و برخی مقام های هردو جانب نیز حضور داشتند.
در خبرنامه آمده است که در این دیدار هر دو طرف روی پیشرفت های اخیر روند صلح  و مذاکرات بین الافغانی نیز گفتگو شده است. قریشی وزیر امور خارجۀ پاکستان به خلیلزاد در رابطه به آن گزارش وزارت امور خارجۀ امریکا گیلایه نموده که پاکستان هنوز هم مرکز امن برای دهشت گران است.
قریشی گفته است که پاکستان بر علیه تروریست ها مبارزه کرده است، اما وزارت امور خارجۀ امریکا تلاش های پاکستان را در این راستا نادیده می گیرد. در خبرنامه آمده است که در این دیدار پاکستان یکبار دیگر تعهد هر نوع هکاری با پروسۀ صلح افغانستان را کرده است.
پیش از این سفر اخیر زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص امریکا برای صلح افغانستان به اسلام آباد، با وزرای کشورهای ازبکستان، تاجکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرغیزستان نیز در مورد صلح افغانستان صحبت کرده است.
همچنان خلیلزاد در جریان این سفر با رئیس جمهور اشرف غنی و داکتر عبدالله عبدالله نیز در بر اقدامات اخیر در بارۀ صلح، مذاکرات بین الافغانی و کاهش خشونت گفتگو کرده است، انتظار می رود که زلمی خلیلزاد در روند اخیر سفرش به قطر برود و با سران طالبان در مورد صلح بحث کند.