صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان جهانی مهاجرت: اخراج مهاجران افغان از ایران به صورت قابل توجهی افزایش یافته

سازمان جهانی مهاجرت: اخراج مهاجران افغان از ایران به صورت قابل توجهی افزایش یافته

سازمان جهانی مهاجرت اعلام کرده که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به این کشور بازگشته‌اند .
این سازمان در گزارشی که دیروز (دوشنبه ۹ سرطان) منتشر کرد گفته که در این مدت ۳۵۱ هزار و ۷۴۴ مهاجر از مرزهای نیمروز و هرات به افغانستان بازگشته‌اند .
سازمان جهانی مهاجرت گفته از این میان ۳۴۹ هزار و ۸۷۳ نفر از ایران و یک هزار و ۸۷۱ نفر از پاکستان به کشور عودت کرده‌اند .
این سازمان تاکید کرده که بیش از ۹۷ هزار نفر به صورت اجباری از ایران اخراج شده‌اند .
در این گزارش آمده است که اخراج مهاجران افغان از ایران در هفته‌های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است .
سازمان جهانی مهاجرت گفته تیم‌های صحی این سازمان از آغاز سال جاری میلادی برای حدود ۱۶۰ هزار از مهاجران در گذرگاه‌های مرزی ایران خدماتی صحی ارائه کرده است .
این نهاد تاکید کرده که در حال حاضر ۱۵ کارمند صحی این سازمان در گذرگاه‌های مرزی ایران در زمینه ارایه خدمات صحی و آگاهی‌دهی در مورد بیماری کووید ۱۹ موظف شده‌اند .
در این گزارش گفته شده که طی یک هفته گذشته نیز بیش از ۱۲ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته‌اند که این رقم، افزایش سه درصدی را نسبت به هفته قبل‌ آن نشان می‌دهد .
در همین حال عبدالباسط انصاری، سخنگوی وزارت مهاجرین گفته که یافته‌های این وزارتخانه نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۸۰ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به این کشور بازگشته‌اند .
آقای انصاری گفته که حدود ۵۵ هزار نفر از پاکستان و مابقی همه از ایران به افغانستان عودت کرده‌اند .
سخنگوی وزارت مهاجرین تاکید کرده که این وزارتخانه، سازمان جهانی مهاجرت و سازمان جهانی غذا را متقاعد ساخته تا در ولایت‌های نیمروز و هرات نمایندگی باز کنند .
او گفت این دو سازمان در قسمت توزیع مواد غذایی و پرداخت پول سفریه به مهاجران برای رسیدن به مقصد اصلی‌شان کمک می‌کند .
آقای انصاری گفت وزارت مهاجرین نیز برنامه‌ای روی دست دارد که مطابق آن در جریان سال جاری میلادی به مهاجران برگشته کمک‌های فوری بشری خواهد کرد .