صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شورای امنیت ملی: در یک هفته گذشته 21 غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده‌اند

شورای امنیت ملی: در یک هفته گذشته 21 غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده‌اند

افغانستان‌ما: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرده که در یک هفته گذشته 21 غیرنظامی در نتیجه حملات گروه طالبان کشته و 30 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.
بر اساس اعلامیه‌ای که این نهاد دیروز (شنبه، 7 سرطان) منتشر کرده، این غیرنظامیان در حملات طالابن در 14 ولایت کشور کشته شده‌اند.
شورای امنیت ملی کشور افزوده که گروه طالبان این غیرنظامیان را به صورت "هدفمند" مورد حمله قرار داده‌اند.
در اعلامیه شورای امنیت ملی آمده که در جریان یک هفته‌ گذشته، بیشترین تلفات به غیرنظامیان در ولایت تخار وارد شده است به گونه‌ای که تنها در یک هفته‌ گذشته ۱۲ غیرنظامی در تخار کشته و ۷ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند .
دفتر شورای امنیت ملی همچنان افزوده که توقف تلفات غیرنظامیان و کاهش خشونت از خواست‌های اساسی مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان و همچنان خواست جامعه جهانی است و طالبان باید هر چه زودتر از کشتن مردم "مسلمان و بی‌دفاع" افغانستان دست بکشند .
این در حالی است که دفتر شورای امنیت ملی چند روز پیش اعلام کرده بود که در هفته‌ آخر ماه جوزای سال جاری ۴۲ غیرنظامی توسط طالبان کشته و ۱۰۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند .
این دفتر همچنان هفته‌ آخر ماه جوزا را خونین‌ترین هفته‌ ۱۹ سال پسین عنوان کرده و گفته بود که در این هفته ۲۹۱ نیروی امنیتی در جنگ با طالبان کشته و ۵۵۰ نیروی امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.