صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا در افغانستان‌؛ شمار جان باختگان به بیش از 700 نفر رسید

ویروس کرونا در افغانستان‌؛ شمار جان باختگان به بیش از 700 نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده که شمار بیمارانی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته، به 703 نفر رسیده است.
بر اساس آماری که این وزارت دیروز (شنبه، 7 سرطان) اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته، 20 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا جان‌ داده‌اند و شمار جان باختگان به 703 نفر رسیده است.
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته، نه نفر در ولایت خوست، سه نفر در پکتیا، سه نفر در هلمند، دو نفر در بدخشان، دو نفر در سمنگان و یک تن دیگر در ولایت ارزگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، جان باخته‌اند.
این وزارت همچنین دیروز اعلام کرد که 529 نمونه مشکوک را آزمایش کرده که 165 نمونه آن مثبت تشخیص شده و با این شمار، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به 30 هزار 616 نفر رسیده است.
وزارت صحت عامه همچنین اعلام کرده که تاکنون 10 هزار و 674 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا از سراسر کشور بهبود یافته‌ و از شفاخانه رخصت شده‌اند.
در همین، داکتران بدون سرحد از ایجاد یک مرکز صحی برای بیماران کووید۱۹ در ولایت هرات خبر داده است .
در اعلامیۀ داکتران بدون سرحد آمده است که این مرکز صحی در منطقۀ "گذرگاه" در حومۀ شهر هرات ایجاد شده که در حال حاضر ۳۲ بستر دارد .
در اعلامیۀ به نقل از کلیر سن فلیپو، یکی از مسئولان این سازمان در هرات آمده است: "ما قصد داریم سطح مراقبت از بیماران وخیم کووید۱۹ را که به اکسیجن نیاز جدی دارند افزایش دهیم و فشار بر دو مرکز مدیریت کوید۱۹، شفاخانه‌های شیدایی و لیبرتی که ازدحام بیماران درآن زیاد میباشد، کاهش دهیم ."