صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به 16 هزار و 509 نفر رسید

کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به 16 هزار و 509 نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی 759 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به 16 هزار و 509 نفر رسیده است .
بر اساس آماری که این وزارت امروز (سه شنبه، 13 جوزا) منتشر کرده، در شبانه روز گذشته یک هزار و 332 نمونه مشکوک آزمایش شده که 759 مورد آن مثبت تشخیص شده است .
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در 24 ساعت گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ولایات کابل و هرات شناسایی شده که به ترتیب 266 مورد و 212 مورد است .
همچنین در شبانه روز گذشته، ۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پکتیا، ۳۹ مورد جدید در بلخ، ۳۴ مورد جدید در ننگرهار، ۲۷ مورد جدید بغلان، ۲۵ مورد جدید در خوست، ۲۱ مورد جدید در بامیان، ۱۸ مورد جدید در غزنی، ۱۸ مورد جدید در فاریاب، ۱۷ مورد جدید در تخار، هفت مورد جدید در کاپیسا، چهار مورد جدید در پروان، سه مورد جدید در بدخشان و دو مورد جدید در سمنگان شناسایی شده است .
وزارت صحت عامه اعلام کرده در 24 ساعت گذشته پنج نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان داده‌اند و شمار جان باختگان به 270 نفر رسیده است .
این وزارت همچنین اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 22 نفر از بیماران مبتلا به کرونا، بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به یک هزار و 450 نفر رسیده است .
.