صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به 15 هزار و 750 نفر رسید

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به 15 هزار و 750 نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی 545 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به 15 هزار و 750 نفر رسید .
بر اساس آماری که این وزارت امروز (دوشنبه، 12 جوزا) منتشر کرده، در شبانه روز گذشته 1168 نمونه مشکوک آزمایش شده که 545 نمونه آن مثبت تشخیص شده است .
آمار این وزارت نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ولایت هرات شناسایی شده که 117 مورد است .
همچنین در این 24 ساعت، 92 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پکتیا، ۶۶ مورد جدید در کابل، ۵۰ مورد جدید در ننگرهار، ۴۸ مورد جدید در سمنگان، ۳۶ مورد جدید در فراه، ۲۲ مورد جدید در سرپل، ۲۰ مورد جدید در بامیان، ۱۷ مورد جدید در لوگر، ۱۴ مورد جدید در غور، ۱۴ مورد جدید در بدخشان، ۱۴ مورد جدید در پنجشیر، ۱۲ مورد جدید در میدان‌وردک، ۱۲ مورد جدید در فاریاب، چهار مورد جدید در بلخ، سه مورد جدید در کنر، دو مورد جدید در لغمان، و دو مورد جدید در بادغیس شناسایی شده است .
در 24 ساعت گذشته همچنین 8 نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده اند و شمار جان باختگان به265 نفر رسیده است .
همچنین در این 24 ساعت 100 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته اند و شمار بهبود یافتگان به یک هزار و 428 نفر رسیده است .
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، شهرهای کابل، هرات، بلخ و قندهار دارای بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا است .