صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا در افغانستان؛ با شناسایی ۸۶۶ مورد جدید، شمار افراد مبتلا به ۱۴ هزار و ۵۲۵ نفر رسید

کرونا در افغانستان؛ با شناسایی ۸۶۶ مورد جدید، شمار افراد مبتلا به ۱۴ هزار و ۵۲۵ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۸۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به ۱۴ هزار و ۵۲۵ نفر رسید .
وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (شنبه، ۱۰ جوزا) در پیامی ویدیویی به رسانه‌ها گفت که در شبانه روز گذشته ۱۴۲۵ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۸۶۶ نمونه آن مثبت تشخیص شده است .
او افزود که در این شبانه روز، بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در در کابل و هرات شناسایی شده که به ترتیب ۴۱۱ مورد و ۱۷۷ مورد است .
آقای مجروح همچنین گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بلخ، ۳۵ مورد جدید در ننگرهار، ۲۹ مورد جدید در تخار، ۲۸ مورد جدید در پکتیا، ۲۷ مورد جدید در پروان، ۲۶ مورد جدید در بادغیس، ۱۹ مورد جدید در لوگر، ۱۹ مورد جدید در بغلان، ۱۶ مورد جدید در کندز، ۱۵ مورد جدید در کاپیسا، ۱۰ مورد جدید در غزنی، شش مورد جدید در پنجشیر، چهار مورد جدید در بدخشان، سه مورد جدید در میدان وردک و دو مورد جدید در فاریاب شناسایی شده است .
معین وزارت صحت عامه گفت که در شبانه روز گذشته سه نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۲۴۹ نفر رسیده است .
او افزود که همچنین ۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان یک هزار و ۳۰۳ نفر رسیده است .
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، شهرهای کابل، هرات، بلخ و قندهار دارای بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور است .