صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نهادهای امنیتی گزارش ابتلای ۵۰ درصد نیروهای امنیتی به کرونا را رد کردند

نهادهای امنیتی گزارش ابتلای ۵۰ درصد نیروهای امنیتی به کرونا را رد کردند

افغانستان‌ما: نهادهای امینی کشور با صدور یک اعلامیه مشترک، گزارش روزنامه امریکایی "نیویارک تایمز" در مورد ابتلای ۵۰ درصد نیروهای امنیتی کشور به کرونا را، رد کردند .
این نهادها امروز (چهارشنبه، ۷ جوزا) با نشر این اعلامیه مشترک گفته‌اند که این گزارش را دریافت و ارزیابی کرده‌اند و بر اساس آن، این گزارش صحت ندارد .
روزنامه نیویارک تایمز به تازگی گزارش داده به باور وزارت دفاع امریکا بیش از ۵۰ درصد نیروهای امنیتی افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. طبق گزارش، این مساله سبب شده است تا "آموزش و عملیات" مشترک نیروهای خارجی و افغان متوقف شود .
نهادهای امنیتی اما در اعلامیه مشترک خود، ضمن رد این گزارش، گفته‌اند که رهبری نهادهای امنیتی، پیش از شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات پیش‌گیرانه و عملی را در تمام قرارگاه‌های عملیاتی و حمایتی نیروهای امنیتی روی دست گرفته‌اند .
در اعلامیه آمده که با بررسی اقدامات انجام شده و گذشت چند ماه پس از شیوع ویروس کرونا، نیروهای امنیتی در معرض کم‌ترین آسیب ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند .
نهادهای امنیتی هم‌چنان گفته‌اند که نیروهای امنیتی برای تسهیل شرایط کاری کارمندان صحی، آگاهی‌دهی و مقابله با ویروس کرونا در کنار سایر بخش‌های ارائه ‌کننده خدمات صحی به شهروندان، تلاش می‌کنند .
این نهادها گفته‌ است که نیروهای امنیتی به گونه دوام‌دار با ماموریت حمایت قاطع در تعامل است و همکاری در سطوح مختلف و به خصوص در بخش‌های آموزش و مشورت با حفظ تمام تدابیر صحی برای تامین امنیت، صلح پایدار و شکست و نابودی تروریستان هم‌چنان ادامه خواهد داشت .