صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر رسید

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۶۲۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر رسید .
وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (چهارشنبه، ۷ جوزا) اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۹۹۴ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۶۲۵ مورد آن مثبت تشخیص شده است .
او گفت که در شبانه روز گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل و هرات شناسایی شده که به ترتیب ۳۶۰ مورد و ۱۰۸ مورد است .
آقای مجروح همچنین گفت که در شبانه روز گذشته، ۵۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بلخ، ۲۶ مورد جدید در پروان، ۲۴ مورد جدید در تخار، ۱۴ مورد جدید در کنر، نُه مورد جدید در بغلان، نُه مورد جدید در پنجشیر، هشت مورد جدید در غور، هشت مورد جدید در لغمان، پنج مورد جدید در ننگرهار، دو مورد جدید در بامیان، یک مورد جدید در کندز و یک مورد جدید در نیمروز شناسایی شده است .
معین وزارت صحت عامه گفت که در شبانه روگذشته هفت نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان باخته‌اند و شمار جان باختگان به ۲۲۷ نفر رسیده است .
او افزود که همچنین در شبانه روز گذشته ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به یک هزار و ۱۳۸ نفر رسیده است .
شهرهای کابل، هرات، بلخ و قندهار دارای بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور هستند .

در روزهای اخیر آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور به صورت چشم‌گیر افزایش یافته است. مسولان وزارت صحت عامه می‌گویند که بی‌پروایی مردم دلیل اصلی افزایش آمار است و هشدار می‌دهند که اگر بی پروایی مردم ادامه یابد، "خیابان‌ها پر از جناب خواهد شد