صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار افراد مبتلا به کرونا در کشور به هشت هزار و ۶۷۶ نفر رسید

شمار افراد مبتلا به کرونا در کشور به هشت هزار و ۶۷۶ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۵۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به هشت هزار و ۶۷۶ نفر رسید .
وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (پنجشنبه، اول جوزا) در یک کنفرانس خبری گفت که در شبانه روز گذشته یک هزار و هفت نمونه مشکوک آزمایش شده که ۵۳۱ نمونه آن مثبت تشخیص شده است .
او افزود که در شبانه روز گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل شناسایی شده که ۲۷۴ مورد است .
آقای مجروح گفت که همچنین در شبانه روز گذشته، ۶۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هرات، ۵۵ مورد جدید در بلخ، ۳۵ مورد جدید در ننگرهار، ۲۶ مورد جدید در میدان وردک، ۱۵ مورد جدید در سرپل، ۱۳ مورد جدید در پروان، ۱۲ مورد جدید در پکتیکا، ۱۲ مورد جدید در خوست، هفت مورد جدید در پکتیا، پنج مورد جدید در لغمان، سه مورد جدید در فاریاب، دو مورد جدید در فراه، دو مورد جدید در جوزجان و یک مورد جدید در بادغیس شناسایی شده است .
معین وزارت صحت عامه گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، شش نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۱۹۳ نفر رسیده است .
او افزود که همچنین در این ۲۴ ساعت، هشت نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به ۹۳۸ نفر رسیده است .