صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیدار خلیل‌زاد با رهبران حکومت؛ تاکید بر کاهش خشونت پیش از آغاز مذاکرات بین الافغانی

دیدار خلیل‌زاد با رهبران حکومت؛ تاکید بر کاهش خشونت پیش از آغاز مذاکرات بین الافغانی

افغانستان‌ما: زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، در دور تازه سفرش به کابل، با رئیس جمهور غنی و معاونان ریاست جمهوری دیدار کرد .
بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، این دیدار عصر دیروز (چهارشنبه، ۳۱ ثور) در ارگ انجام شده و در آن روی اقدامات بعدی در روند صلح افغانستان گفتگو شده است .
ریاست جمهوری گفته که در این دیدار، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری،حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور، محمد یوسف غضنفر، نماینده فوق العادۀ رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر نیز حضور داشتند .
در اعلامیه ریاست جمهوری آمده است که دو طرف در این دیدار "بر تامین آتش بس یا کاهش خشونت قبل از آغاز مذاکرات مستقیم، تاکید ورزیدند ."
نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان گفته که مسئله تامین آتش‌بس و یا کاهش خشونت را به عنوان پیشرط‌ آغاز مذاکرات بین الافغانی، با طالبان مطرح می‌کند .
ریاست جمهوری کشور گفته که در این دیدار همچنین روی رهایی زندانیان طالبان صحبت شد و "خاطرنشان گردید که حکومت افغانستان و طالبان در این زمینه، روی میکانیزم های واضح و کاملا معقول که از سوی تیم های تخنیکی دو طرف انجام شود و مورد قبول هر دو جانب باشد، به موافقت برسند ."
آقای خلیل‌زاد همچنین دیدار جداگانه با رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی داشته است .
در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده که در این دیدار نیز روی اقدامات بعدی در روند صلح افغانستان صحبت شده و دو طرف بر همکاری بیشتر تاکید کردند .
زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، در دور تازه سفرش، پس از دیدار با مقامات طالبان در دوحه، دیروز وارد کابل شد .
وزارت خارجه امریکا گفته بود که او در کابل در مورد آغاز مذاکرات بین الافغانی رایزنی خواهد کرد .