صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تماس تلفنی اشرف غنی و ظریف؛ ایران به مهاجران مبتلا به کرونا خدمات صحی رایگان ارائه می‌کند

تماس تلفنی اشرف غنی و ظریف؛ ایران به مهاجران مبتلا به کرونا خدمات صحی رایگان ارائه می‌کند

افغانستان‌ما: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته که این کشور به مهاجران مبتلا به ویروس کرونا خدمات صحی رایگان ارائه می‌کند .
بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، امروز (سه شنبه، ۱۹حمل) در یک تماس تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفتگو کرده است .
در اعلامیه ریاست جمهوری آمده که در این تماس تلفنی "هردوجانب در رابطه به همکاری های دوجانبه و منطقوی در خصوص مبارزه با ویروس کرونا و چگونگی برگشت مهاجرین افغان از ایران، بحث تفصیلی انجام دادند ."
ریاست جمهوری کشور افزوده که "داکتر محمد جواد ظریف به رئیس جمهورغنی اطمنیان داد که کشورش برای آنعده از مهاجرین افغان که در جمهوری اسلامی ایران به سر می‌برند و به ویروس کرونا مبتلا گردیده اند، خدمات صحی رایگان ارائه می کند ."
از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران، تاکنون مرگ ۵۰ مهاجر افغان در ایران بر اثر ابتلا به کرونا تایید شده است. اما آماری از مهاجرانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند، ارائه نشده است .
در هفته های اول شیوع ویروس کرونا در ایران، گزارش‌های وجود داشت که مراکز صحی ایران از پذیرش رایگان مهاجران مبتلا به کرونا خود داری می‌کند و از آنها هزینه سنگین مطالبه می‌شود .