صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون دوم ریاست جمهوری شفاخانه صد بستر کوید ۱۹ در هرات را افتتاح کرد

معاون دوم ریاست جمهوری شفاخانه صد بستر کوید ۱۹ در هرات را افتتاح کرد

افغانستان‌ما: سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و رییس کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در سفرش به ولایت هرات، شفاخانه صد بستر کوید ۱۹ را افتتاح کرد .
این شفاخانه صد بستر که برای تداوی بیماران مبتلا به کرونا در ولایت هرات ساخته شده، امروز (یکشنبه، ۱۷حمل) توسط معاون دوم ریاست جمهوری افتتاح و به وزارت صحت عامه تحویل داده شد .
شفاخانه صد بستر کوید ۱۹ در مساحت ۲۰۶۴ متر مربع زمین و با استفاده از قطعات پیش ساخت، توسط شرکت انکشاف ملی ساخته شده است .
کار ساخت این شفاخانه به تاریخ ۲۸ حوت سال گذشته آغاز و بعد از ۱۸ روز، دیروز (شنبه، ۱۶حمل) پایان یافت .
شرکت انکشاف ملی در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که کار ساخت این شفاخانه در سه شیفت کاری و توسط ۳۵۰ انجینیر و کارگر، ادامه داشت .
این شفاخانه داری 24 اطاق چهار بستری، 12 اطاق یک بستری و 14 اطاق اداری، اطاق اکسری، عملیات خانه، اطاق مراقبت‌های جدی، بخش عاجل، بخش ضد عفونی، بانک خون، دواخانه و لابرتوار است .
شرکت انکشاف ملی می‌گوید که کار ساخت ساز 7 شفاخانه دیگر در ولایات نیمروز و کابل بصورت شبانه روزی ادامه دارد و در مدت نزدیک به دو هفته به پایه اکمال خواهند رسید .
بعد از شیوع ویروس کرونا در ولایت هرات، رئیس جمهور به شرکت انکشاف ملی دستور داد که در مدت ۲۰ روز این شفاخانه صد بستر را در هرات اعمار کند .