صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عبدالله پیشنهاد چهره‌های سیاسی را پذیرفت

عبدالله پیشنهاد چهره‌های سیاسی را پذیرفت

افغانستان‌ما: عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه پیشین، اعلام کرده که از اعلامیه چهره‌های سیاسی کشور برای حل بحران سیاسی کنونی استقبال می‌کند .
او بعد از ظهر امروز (یکشنبه، ۱۷حمل ) در صفحه رسمی فیسبوک خود اعلام کرد که مهلت مذاکره برای حل بحران سیاسی را تمدید و با چهره‌های سیاسی در این زمینه همکاری می‌کند .
آقای عبدالله در اعلامیه خود گفته که حل بحران سیاسی کنونی بستگی به تصمیم و اراده دو طرف دارد و اقدامات یک‌ جانبه و شتاب زده، وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند .
صبح امروز حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین، عبدالرب رسول سیاف رهبر جهادی، محمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و محمد یونس قانونی، از چهره‌های سیاسی کشور با نشر یک اعلامیه مطبوعاتی، برای برون رفت از بحران ناشی از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری دو مراسم تحلیف در کابل، خواستار توقف تعیینات مقامات دولتی از سوی اشرف غنی و تمدید مهلت مذاکره از سوی عبد الله عبدالله شدند .
آقای عبدالله برای مذاکره و گفتگو برای حل بحران سیاسی کنونی، مهلت ده روزه تعیین کرده بود که دیروز پایان یافت. نزدیکان او گفته بودند اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، آنها نیز کابینه خود را تشکیل خواهند داد .
رئیس جمهور غنی که هفته گذشته با تعیین سرپرست و نامزد وزیر وزارت مالیه، تشکیل کابینه خود را آغاز کرد، تاکنون به اعلامیه چهره‌های سیاسی واکنش نشان نداده است .