صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا؛ شمار افراد مبتلا در افغانستان به ۲۹۹ نفر رسید

ویروس کرونا؛ شمار افراد مبتلا در افغانستان به ۲۹۹ نفر رسید

افغانستان: وزارت صحت عامه اعلام که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۲۹۹ نفر رسیده است .
وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه صبح امروز (شنبه، ۱۶ حمل) گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ نمونه مشکوک در لابراتوار مرکزی کشور آزمایش شده که ۱۸ مورد آن مثبت تشخیص شده است .
او افزود که ۱۱ مورد مثبت جدید در کابل، دو مورد مثبت جدید در ولایت سمنگان، یک مورد مثبت جدید در ولایت بلخ، یک مورد مثبت جدید در ولایت غزنی، یک مورد مثبت جدید در ولایت لوگر، یک مورد مثبت در ولایت کندز و یک مورد مثبت در ولایت فاریاب شناسایی شده است .
وزارت صحت عامه نا وقت شب گذشته نیز اعلام کرد که از ۶۷ نمونه مشکوک که در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شده، ۷ مورد آن مثبت تشخیص شده است .
بر اساس اعلامیه وزارت صحت عامه ۵ مورد مثبت جدید در ولایت هرات، یک مورد مثبت جدید در ولایت غور و یک مورد مثبت جدید در ولایت نیمروز شناسایی شده است .
ولایت هرات کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور به شمار می‌رود و شمار افراد مبتلا در این ولایت به ۲۰۴ نفر رسیده است. بعد از هرات، بیشترین افراد مبتلا به کرونا در کابل، پایتخت، شناسایی شده است .
تا کنون ۱۰ نفر از بیماری کرونا در کشور بهبود یافته‌اند و ۶ نفر جان داده‌اند. چهار نفر از قربانیان از ولایت هرات، یک نفر از ولایت بلخ و یک نفر دیگر از ولایت دایکندی است .