صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت مالیه: مقررات سکتور بیمه بر بنیاد تجربیات اسلامی تنظیم شده است

وزارت مالیه: مقررات سکتور بیمه بر بنیاد تجربیات اسلامی تنظیم شده است

وزارت مالیه میگوید که مقرارت و پالیسی سکتور بیمه بر بنیاد تجربیات کشورهای اسلامی از سوی این وزارت تکمیل شده است.
عبدالحبیب زدران، معین مالی وزارت مالیه که روز پنجشنبه (1 حوت) در برنامه حسابدهی دولت به ملت در کابل صحبت میکرد گفت که مقررات و پالیسی لازم سکتور بیمه، از سوی وزارت مالیه درست شده تا بر بنیاد آن، از شرکتهای که در راستای بیمه، فعالیت میکنند نظارت شفاف صورت گیرد.
آقای زدران افزود که مقررات بیمه تکافل نیز با استفاده از تجربیات کشورهای اسلامی و همسایه آماده شده تا شرکت های بیمه ارائه خدمات کنند.
هم اکنون به شمول شرکت «بیمه ملی افغان» چهار شرکت خصوصی دیگر نیز در عرضه ارائه خدمات بیمه در بخشهای مختلف از جمله آتش سوزی، حوادث طبیعی، رویدادهای ترافیکی و صحت فعالیت دارند.
شرکت بیمه ملی افغان سابقه بیش از پنجاه ساله دارد. دولت افغانستان در سال های اخیر تنها بیمه آتش سوزی در مراکز تجارتی را اجباری کرده است.
اما؛ نبود علاقه شهروندان برای خرید بیمه از مشکلات اصلی این سکتور خوانده میشود.
معین مالی وزارت مالیه نیز گفت که نبود علاقه مندی مردم به سکتور بیمه هنوز یک چالش است؛ ولی امیدواریم که بیمه تکافل بتواند این چالش را بر طرف سازد.
بیمه تکافل نوع سیستم بیمه اسلامی است که در عمل به عنوان روشی مبتنی بر ضمانت مشترک اعضای یک گروه در برابر ضرر و زیان های احتمالی وارد بر هریک از آنها مطرح میشود.
این سیستم بیمه در برخی کشورهای اسلامی از چندی به این سو رواج یافته است.