صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نخستین وکیل گذر زن در کابل کارش را آغاز کرد

نخستین وکیل گذر زن در کابل کارش را آغاز کرد

شهرداری کابل اعلام کرده که اولین وکیل گذر زن در ناحیه سوم شهر کابل پس از طی مراحل انتخابات محلی، کارش را آغاز کرد.
بر اساس اعلامیهای که شهرداری کابل دیروز (سه شنبه، 22 دلو) نشر کرده، زهره ایوبی، به عنوان وکیل گذر منطقه «کارته سخی» از مربوطات حوزه سوم شهر کابل، تعیین شده است.
شهرداری کابل گفته است که خانم ایوبی بعد از وعده رئیس جمهور غنی به زنان در نشست «گفتمان شهری» مبنی بر برجسته کردن نقش آنها در مدیریت شهری، به عنوان وکیل گذر انتخاب شده است.
مهتاب عالمی، معین خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کابل در مراسم معرفی خانم ایوبی به عنوان وکیل گذر منطقه کارته سخی، گفته است از زنانی که در قسمت حل مشکلات شهری گام بر میدارند، باید حمایت شود. او افزوده که این زنان در شرایط دشوار کار میکنند.
محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، هفته گذشته در نشستی با نمایندگان زن، به مسئولان شهرداری کابل دستور داد که در هر ناحیه از شهر کابل، دو زن را به عنوان وکیل گذر تعیین کند. در صورت اجرایی شدن این دستور رئیس جمهور، شهر کابل با 22 ناحیه، دارای 44 وکیل گذر زن خواهد شد.
پیش از این، تمام وکلای گذر شهر کابل، مرد بود. وکلای گذر در مواردی همانند تثبیت محل سکونت افراد، نقش دارند و در پاسخ به استعلامهای دولتی و یا غیر دولتی، سکونت آنها را در محل مورد نظر تأیید میکنند.
همچنین، وکلای گذر در قسمت حل مشکلات ساکنان گذر شان، با نواحی شهری همکاری میکنند و مشکلات را به مسئولان نواحی گزارش میدهند تا آنها در قسمت حل آن، اقدام کنند.