صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: 182 عضو طالبان در ولایت‌های هرات، غور وفاریاب به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

وزارت دفاع: 182 عضو طالبان در ولایت‌های هرات، غور وفاریاب به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که 182 عضو گروه طالبان در ولایتهای غور، هرات و فاریاب به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شدند.
بر اساس خبرنامهای که روز سهشنبه (22 دلو) از سوی این وزارت منتشر شد، 160 عضو گروه طالبان در ولایت غور، 12تن در ولایت هرات و 10 عضو دیگر این گروه در ولایت فاریاب به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شدند.
در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که سه فرمانده مهم گروه طالبان به نامهای عبدالله، محمد یوسف و ملاسرور که در قریههای جام، شیربچه و اسطوره ولسوالی شهرک ولایت غور علیه نظام میجنگید همراه با 160 تن از زیردستانش به نیروهای امنیتی ودفاعی کشور تسلیم شدهاند.
وزارت دفاع افروده که یک فرمانده کلیدی گروه طالبان به بنام نصرالدین همراه با 12 تن از زیردستانش در ولسوالی «چشت شریف» ولایت هرات به نیروهای امنیتی ودفاعی کشور تسلیم شدند.
وزارت دفاع همچین گفته که 10 عضو گروه طالبان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب که سالها بر علیه نیروهای دولتی میجنگید نیز سلاح خود را  زمین گذاشته و به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شدهاند.
وزارت دفاع در خبرنامهاش علت تسلیمی جنگوجویان گروه طالبان را فشارهای نظامی چند اماه اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عنوان کرده و افزوده است که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
بر اساس آمار این وزارت طی یک ماه گذشته بیشتر از 582 عضو گروه طالبان در ولسوالیهای شهرک ولایت غور و ولسوالی چشت شریف ولایت هرات به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شدهاند.
وزارت دفاع همچنان با نشر خبرنامه جداگانه نوشته است که در نتیجه عملیاتهای تهاجمی و تصفیوی نیروهای امنیتی دفاعی کشور طی 24 ساعت گذشته، 20 عضو گروه طالبان در نقاط مختلف کشور کشته شدند.
بر بنیاد خبرنامه این عملیاتها در ولایتهای کندهار، کنر، ارزگان، هرات، فاریاب وهلمند راه اندازی شده که در نتیجه آن 20 عضو گروه طالبان کشته،5 تن زخمی و 6 تن دیگر بازداشت شدهاند.
در ماههای اخیر عملیات تهاجمی و تصفیوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور علیه گروههای دهشتافگن بخصوص گروه تروریستی طالبان افزایش یافته است.