صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمایت ناتو از روند صلح: طالبان در جنگ پیروز نمی‌شوند

حمایت ناتو از روند صلح: طالبان در جنگ پیروز نمی‌شوند

ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان نظامی ناتو، ضمن اعلام حمایت از روند صلح امریکا و طالبان، میگوید که طالبان از راه جنگ در افغانستان پیروز نخواهند شد.
او دیروز (سه شنبه، ۲۲ دلو) در نشستی با خبرنگاران در برکسل گفت ناتو از مذاکرات صلح امریکا و طالبان برای پایان جنگ در افغانستان حمایت میکند.
آقای استولتنبرگ افزود: «ما از تلاشهای ایالات متحده برای پایاندادن به مناقشه و دستیابی به راه حل مسالمتآمیز حمایت میکنیم. طالبان نمیتوانند از راه جنگ پیروز شوند.»
دبیر کل ناتو که یک روز پیش از آغاز نشست وزیران دفاع کشورهای عضو این سازمان در مورد افغانستان صحبت میکرد، گفت که ناتو به آموزش خود به نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.
قرار است روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته، وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل پایتخت بلجیم در مورد روند صلح و همچنین تعهد این پیمان در راستای تامین امنیت در افغانستان بحث کنند.
گفته شده در این نشست اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان و جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان نیز اشتراک خواهند کرد.
گفتنی است که در حال حاضر حدود ۱۷ هزار نیروی خارجی در چارچوب ماموریت ناتو در افغانستان حضور دارند که اکثریت این نیروها امریکایی هستند.