صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۷ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسئول استخبارات طالبان برای ولسوالی «نهرین»بغلان بازداشت شد

مسئول  استخبارات طالبان  برای ولسوالی  «نهرین»بغلان  بازداشت شد

وزارت امور داخله اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مربوطات ولسوالی نهرین ولایت بغلان، مسئول استخباراتی گروه طالبان برای این ولسوالی بازداشت شده است.
این وزارت روز یکشنبه (17 قوس) با نشر خبرنامهای گفته است که این عملیات در روستای "اگری" ولسوالی نهرین ولایت بغلان راه اندازی شد که در نتیجه آن "ذینالله" مسئول استخبارات گروه طالبان بازداشت شد.
در خبرنامه وزارت داخله آمده: "اسامی ذین الله، مسئول استخباراتی هراسافگنان طالب، طی عملیات نیروهای مبارزه با تروریزم قومندانی امنیه ولایت بغلان، از روستای اگری ولسوالی نهرین این ولایت بازداشت شده است".
بر بنیاد خبرنامه، فرد بازداشت شده بر علاوه مسئولیت استخباراتی، در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی به ویژه جاسازی ماینهای کنار جاده در مربوطات ولسوالی نهرین ولایت بغلان نقش مهم داشت.
بغلان از جمله ولایتهای ناامن در شمالشرق کشور است که گروه طالبان در بخشهای آن حضور فعال دارد و هر از گاهی درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و گروه طالبان در این ولایت رخ میدهد.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ماه میزان سال جاری عملیات مشترک تصفیوی را برای پاکسازی ولایت بغلان از وجود گروه طالبان راه اندازی کرد. این عملیات بیشتر در مناطق دند شهابالدین، دند غوری و کیلهگی شهر پلخمری متمرکز بود، که در نتیجه آن تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شد.
وزارت دفاع در آن زمان گفته بود که این عملیات تا پاکسازی کامل ولایت بغلان از وجود تروریستها و مخالفان مسلح دولت ادامه خواهد داشت. در نتیجه همین عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان پس از سه سال از کنترول گروه طالبان خارج و به تصروف نیروهای امنیتی و دفاعی درآمد.
حدود دو ماه قبل نیز گروه طالبان از چند طرف برای تصروف شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عقب زده شد.
ولایت بغلان در سالهای اخیر شاهد درگیریهای زیادی میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و گروه طالبان بوده است.