صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک عضو کلیدی طالبان در کابل بازداشت شد

یک عضو کلیدی طالبان در کابل بازداشت شد

وزارت امور داخله اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس در مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل یک عضو کلیدی گروه طالبان همراه با یک زیر دستش بازداشت شد.
این وزارت روز جمعه (15 قوس) با نشر خبرنامهای گفته است که این عضو کلیدی گروه طالبان جهت طرح و راه اندازی یک حمله تروریستی به کابل آمده بود که قبل از رسیدن به هدف توسط نیروهای قطعات خاص پولیس بازداشت شد.
در خبرنامه وزارت داخله آمده: "نیروهای قوماندانی قطعات خاص پولیس شب گذشته ]پنجشنبه شب[ در پی عملیاتی که در ساحه "دوصد فامیلی" مربوط ناحیه هشتم شهر کابل راه اندازی نمودند، یک عضو کلیدی هراسافگنان طالب را همراه با یک زیر دستاش بازداشت نمودهاند".
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در هفتههای اخیر چندین عضو کلیدی گروه طالبان را که به قصد انجام حملات تروریستی به شهر کابل آمده بودند، بازداشت کردهاند.
همچنان وزارت داخله با نشر خبرنامه جداگانه نوشته که در نتیجه درگیری نیروهای قطعات خاص پولیس و گروه طالبان در ولایت کندز 11 عضو گروه طالبان کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.
وزارت داخله افزوده، این درگیری در مربوطات ولسوالی امام صاحب ولایت کندز رخداد که در نتیجه آن 11 عضو گروه طالبان کشته و 12 تن دیگر زخمی شدهاند.
به نقل از خبرنامه در این درگیری 9 تن از نیروهای قطعات خاص پولیس نیز کشته شدند.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ماه سنبله سال جاری عملیات گسترده تصفیوی را  به هدف از بین بردن تهدیدهای امنیتی و جلوگیری از تحرکات احتمالی گروه طالبان در سطح مرکز و شماری از ولسوالیهای ولایت کندز راه اندازی کرد که در نتیجه آن تلفاتی سنگین به گروه طالبان وارد شد.
کندز از ولایتهای استراتیژیک در شمال-شرق کشور است که گروه طالبان در آن حضور فعال دارد و هر از گاهی درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و گروه طالبان در این ولایت رخ میدهد.