صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: سه روستا در لوگر از وجود طالبان پاکسازی شد

وزارت داخله:  سه روستا در لوگر از وجود طالبان  پاکسازی شد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس در مربوطات ولسوالی "برهکی برک" ولایت لوگر سه روستا از وجود گروه طالبان پاکسازی شده است.
این وزارت روز شنبه (9 قوس) با نشر خبرنامهای گفته است که این عملیات در روستاهای ضیاالدین، شاگی و حیات ولسوالی برهکی برک ولایت لوگر راه اندازی شد که در نتیجه آن سه روستا از وجود گروه طالبان پاکسازی شد. در خبرنامه وزارت داخله آمده: "نیروهای قوماندانی قطعات خاص پولیس در پی یک عملیات ویژه که در مربوطات ولسوالی برهکی برک ولایت لوگر راه اندازی نموده بودند، روستاهای " ضیأالدین، شاگی وحیات" این ولسوالی را از وجود تروریستان طالب پاکسازی نمودند".
وزارت داخله افزوده در این عملیات دو حلقه ماین که از سوی گروه طالبان جهت هدف قرار دادن افراد ملکی جاسازی شده بود نیز توسط نیروهای امنیتی کشف و خنثی شد.
ولسوالی برهکی برک ولایت لوگر از ولسوالیهای ناامن این ولایت است که گروه طالبان در آن حضور گسترده دارد.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ماه سرطان سال جاری عملیات زمینی و هوایی گسترده را علیه گروه طالبان در این ولسوالی راه اندازی کردند که در نتیجه آن دهها عضو گروه طالبان کشته شدند.
همچنان وزارت امور داخله با نشر خبرنامه جداگانه نوشته است که در نتیجه درگیری میان نیروهای پولیس ملی و گروه طالبان در ولایت زابل 9 عضو گروه طالبان کشته شدند.
در خبرنامه آمده: "درنتیجه درگیری نیروهای پولیس ملی با گروهی از هراسافگنان طالب، در منطقه نورک شهر قلات مرکز ولایت زابل، 5 هراسافگن طالب کشته و چهار هراسافگن دیگر زخمی شدهاند".
به نقل از خبرنامه در این درگیری به نیروهای پولیس ملی آسیبی نرسیده است.
زابل از ولایتهای ناامن کشور است که گروه طالبان در آن حضور فعال دارد و هر از گاهی درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در این ولایت رخ میدهد.