صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار در کابل؛ 12 نفر کشته و 20 نفر زخمی شدند

انفجار در کابل؛  12 نفر کشته و 20 نفر زخمی شدند

وزارت امور داخله میگوید در انفجار یک موتر بمب گذاری شده در شهر کابل، 12 نفر کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدهاند.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، دیروز (چهارشنبه، 22 عقرب) گفت این انفجار حوالی ساعت هفت صبح در مربوطات حوزه پانزدهم شهر کابل رخ داده و هدف آن موتر یک شرکت امنیتی خارجی بنام "گارد ورلد" بوده است.
به گفته مقامات وزارت امور داخله، سه کودک نیز در میان کشته شدگان این رویداد هستند و چهار شهروند خارجی نیز در این انفجار زخمی شدهاند. کودکانی که در این انفجار کشته شده‌‌اند، دانش آموزان مکتب بودهاند.
مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله بعد از ظهر دیروز در یک کنفرانس خبری گفت که این انفجار توسط یک موتر نوع "تونس" صورت گرفته و علاوه بر تخریب واسطههای نقلیهای که در محل بوده، به باشندگان محل نیز خسارات زیادی وارد کرده است.
تاکنون مسئولیت این انفجار را هیچ فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است این انفجار در حالی صورت گرفت که روز سه شنبه، دولت افغانستان انس حقانی، برادر رهبر شبکه حقانی و دو عضو برجسته گروه طالبان را به صورت مشروط از زندان آزاد کرد.
ریاست جمهوری کشور با نشر یک اعلامیه مطبوعاتی، این حمله را "تروریستی" و "جنایت ضد بشریت" خوانده و محکوم کرده است.
در اعلامیه ریاست جمهوری به نقل از رئیس جمهور غنی آمده است که "ارادۀ آهنین این ملت ] مردم افغانستان[برای رسیدن به صلح، رفاه و ترقی با چنین اعمال زبونانه دشمن خدشه دار نخواهد گردید."
این انفجار در حالی رخ داد که دستکم در یک ماه اخیر، کابل روزهای آرامی را سپری کرد و جنگ در شماری از ولسوالیها در شمال کشور، شدت بیشتر گرفته بود.
علاوه بر این، مقامات امنیتی کشور نیز میگفتند که حملات شان را علیه گروه طالبان و سایر گروههای تررویستی افزایش دادهاند و به همین دلیل شماری از ولسوالیها از کنترول گروه طالبان خارج شده و تحت کنترول دولت درآمده است.