صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: یک فرمانده گروه تروریستی حقانی در کابل بازداشت شد

وزارت داخله: یک فرمانده گروه تروریستی حقانی در کابل بازداشت شد

وزارت امور داخله میگوید که نیروهای قطعات خاص پولیس طی یک عملیات هدفمند در مربوطات ولسوالی "موسهی" ولایت کابل یک فرمانده گروه تروریستی حقانی را بازداشت کردهاند.
این وزارت روز شنبه (27 میزان) با نشر خبرنامهای نوشته که فرد بازداشت شده "محمد صادق" نام دارد و در حملات تروریستی و تخریبی در شهر کابل دست دارد.
خبرنامه افزوده، در این عملیات دو تن از همکاران محمد صادق فرمانده گروه تروریستی حقانی نیز بازداشت شدهاند.
شبکه حقانی یکی از سه گروه اصلی شورشی مخالف دولت است و همچنان شاخه عملیاتی گروه طالبان نیز میباشد که اعضای آن پیچیدهترین حملات تروریستی را در مناطق مختلف کشور علیه نیروهای امنیتی و دفاعی انجام میدهند. رهبری این شبکه تروریستی به عهده سراج الدین حقانی، پسر جلال الدین حقانی، فرمانده پیشین مجاهدین در شرق کشور است.
مقامهای آمریکا بارها سازمان اطلاعاتی پاکستان (آی اس آی) را به حمایت از شبکه حقانی در انجام حملات تروریستی در افغانستان متهم کرده است. این شبکه هرچند از نظر عملیاتی مستقل عمل میکند اما خود را متحد گروه طالبان میداند.در تازه ترین مورد، سفیر آمریکا در افغانستان این گروه را متهم به سازماندهی و انجام حملات ۱۸ساعته ماه پیش در کابل کرد.
سفیر آمریکا گفت که رهبران این گروه این حملات را در وزیرستان شمالی در مناطق قبایلی پاکستان طراحی کرده بودند.
همچنان وزارت داخله با نشر خبرنامه جداگانه گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی با پشتبانی نیروهای هوایی عملیات مشترک ضد هراسافگنی را به هدف از بین بردن هراسافگنان گروه طالبان در بخشهای از ولسوالی "اندخوی" ولایت فاریاب به راه انداختن که در نتیجه آن 10 روستای آن ولسوالی از وجود هراسافگنان طالبان پاکسازی شدهاند.
وزارت داخله افزوده، دراین عملیات 8 عضو گروه طالبان کشته و 13 تن دیگر زخمی شده و چندین مخفیگاه این گروه در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب از بین برده شدهاند. به گفته وزارت داخله در این عملیات یک تن از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده و سه تن دیگر زخمی شدهاند.