صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رحمتی: بیش از 200 مکتب در سال آینده در دایکندی اعمار می‌گردد

رحمتی: بیش از 200 مکتب در سال آینده در دایکندی اعمار می‌گردد

سید انور رحمتی والی دایکندی میگوید که قرار است بیش از 200 باب مکتب در جریان سال آینده در این ولایت اعمار گردد.
آقای رحمتی روزسهشنبه (23 میزان) در یک نشست خبری در کابل تایید کرد که صدها مکتب در ولایت دایکندی فاقد تعمیر هستند.
آقای رحمتی گفت که به همین دلیل در پلان سال آینده معارف قرار است 223 باب تعمیر مکاتب در ولایت دایکندی اعمار گردد. به گفتۀ وی، ساخت این تعمیرها ضرورت دانش آموزان مکاتب در دایکندی را رفع خواهد کرد.
بر اساس آمارهای رسمی معارف، بیش از 50 درصد مکاتب در سطح کشور به ویژه ولایات دور دست فاقد تعمیر هستند به همین دلیل از دو سال به این سو برنامه اعمار 5 هزار باب مکتب از سوی حکومت روی دست گرفته شده است.
آقای رحمتی همچنان به پلان ایجاد یک میدان هوایی در دایکندی اشاره کرده گفت که دیزاین جدید میدان هوایی این ولایت قرار است در بودجه سال آینده دولت شامل شود.
وی، بیرون کردن عمدی پروژه اعمار میدان هوایی دایکندی از بودجه ملی به دلیل آنچه که نبودن منفعت اقتصادی برای دولت گفته میشد را نادرست خواند. ماههای پیش شایعاتی در شبکههای اجتماعی به راه افتاد که گویا حکومت پروژه ساخت میدان هوایی دایکندی را از بودجه ملی بیرون کرده است. والی دایکندی همچنان به مشکلات امنیتی در این ولایت اشاره کرده گفت که ازیک و نیم ماه به این سو باشندگان این ولایت شرایط سخت امنیتی را سپری کردهاند.
او اضافه کرد که در جریان قریب به دو ماه گذشته طالبان پی هم بر ولسوالیهای ناوهمیش، کجران و پاتو حملات تهاجمی راه اندازی میکردند که هم اکنون این حملات عقب زده شدهاند و امنیت به این ولایت بازگردانده شده است.
سال گذشته ولایات مرکزی از جمله غزنی، دایکندی و بامیان به گونه بی پیشینه شاهد حملات تهاجمی طالبان بود؛ در حمله این گروه به ولسوالی جاغوری ولایت غزنی هزاران خانواده به ولایتهای همجوار بیجا شدند.