صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محب: وکلا باید در تطبیق قانون همکارى کنند

محب:  وکلا باید در تطبیق قانون همکارى کنند

حمدالله محب مشاور امنیت ملی می گوید که اعضای پارلمان نمایندگان مردم و قانون سازان هستند و آنان از همه بیشتر و خوبتر ارزش قانون را می دانند و در عملی نمودن آن کمک و همکاری نمایند.
در خبرنامه دفتر شوراى امنيت که دیروز (دوشنبه، 22 میزان) منتشر شده، آمده است، آقای محب در پیوند به مشکل اخیر میان یکتعداد از اعضای مجلس نمایندگان و پولیس، ديدارهاى جداگانه با بعضی از وکيلان و رهبری وزارت امور داخله داشته است.
منبع افزوده، درا ين ديدار مشاور امنیت ملی کشور تاکید کرده که هیچ کس حق ندارد کسی را توهین نماید؛ اما پولیس مکلفیت دارد تا قانون را بالای همه یکسان تطبیق کنند.
محب در دیدار جداگانه با وزیر امور داخله و معین ارشد امنیتی از ایشان خواسته تا منسوبین امنیتی را متوجه سازند که اگر مشکلی در جریان وظیفه بروز می کند، از نرمش کار گرفته و با مردم رفتار خوب کنند.
نمایندگان در کنار مشکل به میان آمده به بعضی از موضوعات دیگر که در بخش امنیتی و اجرائیوی وجود دارد، نیز اشاره کرده است.
آنها یک سلسله پیشنهادات را در رابطه به وسایط، اسلحه و محافظین شان شریک کرده اند که از سوی مشاور امنیت ملی تعهد از اجراات قانونی در این مورد داده شد.
در این دیدارها هياتی موظف شده که با هيات ادار مجلس نمایندگان در مورد حل مشکلات به وجود آمده کار کند. گفتنى است، سه روز قبل در ساحه پلچرخى شهر کابل بعد از آن بين وکلا و پوليس برخورد به میان آمد که پوليس مى خواست موترهاى وکلاء را تلاشى نمايند.
در پى اين مسئله، حدود ٦١ تن از وکلاء ولسى جرگه يازده بجه شب جلسه اضطرارى دایر کرد و وزير داخله را احضار نمودند.