صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۵ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ماین جاسازی شده بیش از 20 دانشجوی دانشگاه غزنی را زخمی کرد

ماین جاسازی شده بیش از 20 دانشجوی دانشگاه غزنی را زخمی کرد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که بر اثر یک انفجار در یک صنف درسی در دانشگاه غزنی، 23 دانشجو که اکثرشان دختران هستند، زخمی شدند.
نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله روز سهشنبه 16 میزان در پی وقوع این حادثه اعلام کرد که بر اثر ماین جاسازی شده گروه "طالبان دهشت افگن" 23 تن از دانشجویان دانشگاه غزنی زخمی شدند.
به گفته او، این رویداد حوالی ساعت 10 صبح روز سهشنبه در دانشگاه غزنی به وقوع پیوسته است و اکثر قربانیان این رویداد، دختران هستند.
محمد عارف نوری سخنگوی والی غزنی نیز گفته است که این انفجار در دانشکده تربیت معلم دانشگاه غزنی به وقوع پیوسته و بر اثر آن 12 دختر و 7 پسر زخمی شدند.
هر چند وزارت امور داخله این رویداد تروریستی را به گروه طالبان نسبت داده است اما این گروه با نشر خبرنامهای دست داشتن در این رویداد را رد کرده و گفته که هدف قراردادن مراکز آموزشی را "خلاف اصول اسلامی و بشری" است.
مقامهای امنیتی دولت اما میگویند که گروه طالبان همیشه دشمن مردم افغانستان بوده است و با حملات انتحاری خود؛ سخن را ثابت کرده است.این گروه طی 18 سال گذشته صدها مکتب و مرکز آموزشی را در نقاط مختلف کشور آتش کشیده و مانع رفتن دختران به مکتب شده است.
مسئولان ریاست معارف شهر غزنی سال گذشته گفته بودند که شورشیان گروه طالبان یک مکتب دخترانه را در حومه شهر با انفجار بمی نیرومند ویران کرده است. در آن انفجار به کسی آسیبی نرسیده بود.
تاکنون آماری دقیقی از میزان تخریب و زیان زدن به مکتب ها توسط گروه طالبان منتشر نشده است اما همواره گزارشهایی از آتش زدن و مسدود کردن مکاتب منتشر میشود.