صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۶ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مواد حساس انتخاباتی به ۲۳ ولایت کشور موفقانه انتقال داده شده است

 مواد حساس انتخاباتی به ۲۳ ولایت کشور موفقانه انتقال داده شده است

مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات، از انتقال موفقانۀ مواد حساس به ۲۳ ولایت کشور خبر داده؛ اما می گویند که وضعیت بد امنیتی در برخى ولايات، یک نگرانی بزرگ برای این نهاد میباشد.
بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری، قرار است انتخابات ریاست جمهوری، 16 روز بعد، در (۶ میزان) ماه آینده برگزار گردد.
ذبیح الله سادات سرپرست دفتر سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، دیروز به پژواک گفته که تاکنون به ۲۳ ولایت از جمله هرات، فراه، بادغیس، زابل، نیمروز، هلمند، ارزگان، کندهار، بغلان، کندز، بلخ، فاریاب، جوزجان، سرپل، سمنگان، تخار، بدخشان، پکتیکا، بامیان، غور، دایکندی، ميدان وردک و غزنی، مواد حساس منتقل گردیده است.
وی، از جریان کار روی بسته بندی و انتقال مواد حساس به ولایات پکتیا و خوست خبر داده، گفت که این مواد، روز چهارشنبه به اين دو ولايت فرستاده شد.
موصوف افزوده که  کميسيون مصمم است تا دو روز آینده، مواد باقی مانده را به تمام ولایات برسانند.
اين درحاليست که مطابق به تقویم انتخابات ریاست جمهوری، انتقال مواد حساس به تاریخ ۸ سنبله از دفتر مرکزی به دفاتر ولایتی آغاز و در ۲۲ سنبله ماه روان، پایان مییابد و انتقال این مواد از دفاتر ولایتی به مراکز رأی دهی، از ۲۲ سنبله تا ۵ میزان پایان می یابد.
سادات، با ابراز نگرانی از وضعیت بد امنیتی در بعضی ولسوالیهای کشور، گفت که یکی از نگرانیهای بزرگ این نهاد، درگیری میان نيروهاى امنيتى و مخالفان مسلح است؛ اما نهادهای امنیتی تعهد سپرده اند که امنیت روز انتخابات را تامین میکنند.
اين در حالى است که سه روز قبل، عبدالمعین معین رئیس پولیس مردمی وزارت امور داخله گفته بود که همکاری مردم در تامین امنیت، پروسه انتخابات مهم است.
وى علاوه کرده بود: «در وضعیت کنونی که افغانستان در جنگ قرار دارد و به خاطر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه و رسیدن امنیت و ثبات به همکاری مردم نیاز است.»