صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۸ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس جمهور استعفای رئیس عمومی امنیت ملی را منظور کرد

رئیس جمهور استعفای رئیس عمومی امنیت ملی را منظور کرد

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور، استعفای معصوم استانکزی، رئیس عمومی امنیت ملی را پذیرفته است.
همچنین، رئیس جمهور در صفحه رسمی تویتر خود نوشته است که : "به عنوان یک دولت مسئول، تلفات غیرنظامیان برای ما قابل تحمل نیست. متاسفانه استعفای رئیس امنیت ملی، آقای استانکزی را که در بخشهای دیگر کارش موفق بود، پذیرفتم."
آقای استانکزی پس از عملیات چهارشنبه شب نیروهای "قطعه ۰۲" امنیت ملی در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار در شرق کشور که در نتیجه آن چهار نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند، استعفا داد.
رئیسجمهوری همچنین گفته است که در این مورد نشستی فوری با مسئولان ارشد امنیتی، رئیس ستره محکمه، و لوی سارنوال درباره این رویداد برگزار کرده است. او اضافه کرده:"رویداد تراژیک جلال آباد با وجود تغییرات در دستورالعملهای قبلی عملیاتهای امنیتی و بازرسی رخ داد."
این رویداد واکنش گسترده مردم جلال آباد را به دنبال داشت. دهها نفر در اعتراض به این رویداد، اجساد قربانیان را در مقابل اداره ولایت ننگرهار انتقال داده و خواهان دستگیری عاملان آن شدند.
رئیس جمهور همچنین گفته که به لوی سارنوالی دستور داده تا این رویداد را به گونه جدی پیگیری کند.
معصوم استانکزی
محمد معصوم استانکزی در سال ۱۳۳۷ در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر در جنوب افغانستان به دنیا آمده است.
او تحصیلاتش را تا سطح دکترا در رشته انجینیری ساختمانی ادامه داده است. گفته میشود که او در انستیتوت مخابرات هم تحصیل کرده و آموزش های نظامی نیز دیده است.
آقای استانکزی پیش از این در پست های وزارت مخابرات و مشاور رئیس جمهور در زمان حکومت حامد کرزی رئیس جمهور پیشین ، رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و وزارت دفاع نیز کار کرده است.
اخیراً پس از حملات پی در پی در نقاط مختلف کشور و ناکامی در جلوگیری از آن، آقای استانکزی تحت فشار شدید برای استعفا قرار داشت.