صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نیروهای تازه نفس برای سرکوب طالبان به ولایت بغلان رسیدند

نیروهای تازه نفس برای سرکوب طالبان به ولایت بغلان رسیدند

مسئولان محلی میگویند که نیروهای تازه و ویژه برای سرکوب طالبان به شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان رسیدهاند و قرار است به زودی عملیات علیه گروه طالبان را آغاز کنند.
گروه طالبان سه روز قبل از قسمت شمال شهر پلخمری، بر این شهر حمله کردند، اما حمله آنها از مرکز شهر عقب زده شد و اکنون درگیری در بخشهای دیگر، ادامه دارد.
حمله طالبان بر شهر پلخمری، باعث شده است که دهها نفر کشته و زخمی شود و همچنین شاهراه کابل – شمال به روی ترافیک مسدود شود.
در خبرنامه اى که دیروز (سه شنبه، 12 سنبله) از سوی ریاست عمومی امنیت ملی نشر شده، آمده است که نیروهای خاص امنیت ملی، به شهر پلخمری رسیده اند.
منبع افزوده است: "نیروهای تازه نفس در شهر پلخمری، چک پاینت ها ساخته اند و در آیندۀ نزدیک، علیه طالبان مسلح که در خانه های مردم جا گرفته اند، عملیات راه اندازی خواهند کرد."
همچنان جاوید بشارت سخنگوی قوماندانی امنیۀ ولایت بغلان، به پژواک گفته که نیروهای تازه نفس از کابل رسیده؛ اما تاکنون در درگیری اشتراک نورزیده اند. اما صفدر محسنی رئیس شواری ولایت بغلان گفته که از سبب ناهماهنگی در خط اول نبرد میان نیروهای امنیتی، طالبان پیشرفت کرده اند.
بر اساس معلومات نامبرده؛ طالبان در شاهراه های پلخمری- مزارشریف و پلخمری- کندز، چک پاینت ها را ایجاد کرده و مردم را تلاشی میکنند.
وی افزود: "اگر عملیات اساسی آغاز نشود، به زودی شهر پلخمری به دست طالبان سقوط خواهد کرد."
از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح میگوید که برخی مناطق و پوسته های امنیتی شهر پلخمری، به دست طالبان سقوط کرده که در اثر آن، سربازان بیشتر کشته و زخمی شده اند.
قابل یادآوری است که از اثر فعالیت کُند شبکه های مخابراتی در بغلان، تاهنوز ارقام نهایی این درگیری با رسانه ها شریک نشده است.
اما روز دوشنبه، مقامات ریاست صحت عامه ولایت بغلان گفت که در این درگیری، به شمول نیروهای امنیتی، ۱۴ تن کشته و ۴۶ تن دیگر زخمی شده اند.