صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم رباتیک کشور مقام سوم مسابقات جهانی چین را کسب کرد

تیم رباتیک کشور مقام سوم مسابقات جهانی چین را کسب کرد

تیم رباتیک دختران توحید در نوزدهمین دور مسابقات جهانی "دبلیو.ای.آر.سی WARC " در کشور چین شرکت کرده بود، مقام سوم لیگ (SMART Cities  Junior
high ) را کسب کرد. تیم رباتیک دختران توحید متشکل از سه تن از دانشآموزان دوره متوسطه و لیسه مؤسسه تعلیمی خصوصی توحید (1) هرات به نامهای ژینوس بهروزیان، فریور قاضیزاده و مهرانه احمدی در این مسابقات شرکت کرده بودند.
به گفته مسئولان تیم رباتیک کشور، تیمهای رباتیک در این مسابقات، در پنج مرحله با هم به رقابت پرداختند. میانگین امتیازهای پنج مرحله از رقابتها، تعیین کننده جایگاه تیمها بود.
تیم رباتیک دختران توحید از خانه رباتیک افغانستان که به عنوان نماینده افغانستان در لیگ رباتهای   SMART Cities  Junior high توانستند با کسب مدال برنز جایگاه سوم را در این لیگ به دست آورد.
این مسابقات از 12 تا 16 اگوست در شهر چانگ کینگ چین برگزار شده بود و 319 دانش آموز در قالب 133 تیم از 30 کشور شرکت داشتند. به گفته مسئولان تیم؛ تیم افغانستان در رنکینگ عمومی، جایگاه بیست و هفتم را در بین تمامی تیمهای شرکت کننده تصاحب کرد. همچنین مجوز شرکت تیم رباتیک درمسابقات بین المللی WRO 2019 مجارستان به اعضای تیم رباتیک اعطا شد.  گفتنی است که اعضای این تیم در سال گذشته در مسابقات جهانی رباتیک در کشور ازبکستان نیز شرکت کرده بودند. همچنین چهار تن از دانشآموزان مؤسسات توحید در قالب تیم رباتیک دختران افغانستان در مسابقات فرست گلوبال آمریکا و مسابقات رباتیک در کشورهای مختلف شرکت داشتهاند.