صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ میزان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله انتحاری یک کودک بر یک مراسم عروسی در ننگرهار 9 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

حمله انتحاری یک کودک بر یک مراسم عروسی در ننگرهار 9 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

مقامات محلی ولایت ننگرهار در شرق کشور اعلام کرده که در حمله انتحاری یک کودک بر یک مراسم عروسی در ولسوالی پچیراگام این ولایت، دستکم 9 نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدهاند.
عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رسانهها گفته است که این حمله حوالی ساعت 8 صبح دیروز (جمعه، 21 سرطان) توسط یک کودک بر مراسم عروسی برادرزاده یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی، رخ داد. این فرمانده نیروهای خیزش مردمی نیز در میان کشته شدگان این رویداد است.
سخنگوی والی ننگرهار گفته است که بعد از این حمله، زخمیها به شفاخانه ولایتی ننگرهار و شفاخانه ولسوالی پچیراگام انتقال داده شدند، اما او افزوده که حال شماری از زخمیها وخیم است و ممکن است که آمار تلفات افزایش یابد.
تا کنون هیچ فرد یا گروهی، مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایتهای نسبتا ناامن به شمار میرود. گروه داعش در ولسوالی اچین این ولایت پایگاه داشت، اما نیروهای امنیتی اواخر سال گذشته اعلام کرد که این گروه در این ولایت شکست خورده است.
هرچند هنوز رسما هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را نپذیرفته است، اما بارها گزارشهای نشر شده است که گروههای تروریستی فعال در افغانستان، کودکان را به عنوان سرباز استخدام میکنند.
این در حالی است که در دو هفته گذشته دو حمله خونین توسط گروه طالبان در کابل و غزنی انجام شده است که شمار زیادی از کودکان در آن زخمی شدند.
بر اثر حملهای که گروه طالبان در 10 سرطان در شهر کابل انجام داد، بر اساس اعلام وزارت معارف کشور، 51 دانش آموز مکتب زخمی شدند. همچنین، در حمله روز 16 سرطان این گروه در شهر غزنی، بر اساس اعلام نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان، 50 کودک زخمی شدند.